İbrahim Kalın kimdir, İbrahim Kalın kaç yaşında?

06.11.2021
264
İbrahim Kalın kimdir, İbrahim Kalın kaç yaşında?

İbrahim Kalın kimdir, biyografi bölümünde İbrahim Kalın biyografi sayfası ile karşınızdayız. İbrahim Kalın kaç yaşında?, İbrahim Kalın memleketi neresi, İbrahim Kalın facebook, İbrahim Kalın nereli, İbrahim Kalın instagram, İbrahim Kalın ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. İbrahim Kalın kimdir? başlığımızın detayları..

İbrahim Kalın Kimdir – İbrahim Kalın Biyografi

Erzurum, İspir kökenli bir ailenin çocuğu olarak, 1971 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı.İbrahim Kalın, 1992 senesinde İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans için Malezya’ya gitti. 1996’da doktora için ABD’deki George Washington Üniversitesi’ne girdi. College of the Holy Cross, Georgetown ve Bilkent Üniversitelerinde İslam düşüncesi ve İslam-Batı ilişkileri üzerine dersler verdi. Aynı zamanda Felsefe, İslam düşüncesi ve İslam Felsefesi üzerine akademik çalışmalarda bulundu. 2005-2009 senelerı içinde Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı kurucu başkanlığını yaptı. Kalın, 2007’de “İslam ve Batı” isimli kitabı yayımladı. Bu çalışmasıyla Türkiye Yazarlar Birliği Fikir Ödülü’nü kazandı. 2011 senesinde Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyetine atandı.

2009 senesinde Ahmet Davutoğlu’nun Dışişleri Bakanı olması ile boşalan Dış Politikadan Sorumlu Başbakan Başdanışmanı görevine getirildi. 2012 senesinde Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı görevini üstlendi. Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olduktan sonra, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi.En son  2014 tarihinde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aracılığıyla Cumhurbaşkanlığı sözcüsü olarak atandı.

Akademi ve bürokrasideki çalışmalarının bunun yanında İbrahim Kalın’ın halk müziği başta olmak üzere sanata yakın bir ilgisi mevcuttur. Bestelediği eserler içinde “Seni Mene Vermez İse” ve “Elif Bacı” adlı çalışmalar bulunmaktadır.  İbrahim Kalın evli ve üç çocuk babasıdır.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.