Hüsnü Şenlendirici Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

13.09.2021
214
Hüsnü Şenlendirici Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

Hüsnü Şenlendirici Kimdir?, biyografi bölümümüzde Hüsnü Şenlendirici Kimdir? başlığı ile karşınızdayız. Hüsnü Şenlendirici Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Hüsnü Şenlendirici Kimdir? – Kaç Yaşındadır? – Memleketi Neresi

(0) (0)
Ad Soyad Hüsnü Şenlendirici
Meslek Sanatçı
Yaşı 45 (1976-07-12)
Boyu 1,82
Kilosu 80 KG
Burcu Yengeç
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Nazire Şenlendirici
Sevgilisi
Doğum Yeri İzmir

Hüsnü Şenlendirici Kimdir? Biyografi

Hüsnü Şenlendirici, 12 Temmuz 1976 tarihinde İzmir’in Bergama beldesinde dünyaya gözlerini açtı. Roman asıllıdır.

Ailesi müzik geleneğine sahiptir. Dedelerinden Hüsnü Şenlendirici klarnet, trompet, Fahrettin Köfeci, klarnet, babası Ergün Şenlendirici de trompet çalmıştır.

5 yaşındaklarnet çalmaya başlayan Hüsnü Şenlendirici, 12 yaşına kadar Ege ve Anadolu’da çeşitli müzik yolculuklarına çıktı. Eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Çalgı Eğitim Bölümü ile girmiş fakat 4 yıl okuduktan sonra eğitim hayatına ara verme kararı almıştır.

2006 senesinde Brooklyn Funk Essentials’e katılan sanatçı, Efes One Love Festival, Babylon Alaçatı ve Bodrum Tukcell Antik Tiyatro’da çok sayıda insana seslendi ve büyük beğeni aldı.

2007 senesinde İsmail Tunçbilek ve Aytaç Doğan ile ‘Taksim Trio’ albümünü yayınlayan Hüsnü Şenlendirici, bu projesi ile Gent, Stockholm ve Amsterdam’da büyük konserlere imza atmıştır. Lakin grup 2009 senesinde dağılmıştır.

2010 senesinde Hindistan’da Zakir Hüseyin ile konser veren sanatçı, sonrasında Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti ve Roman müziğinin öncü grupları içinde bulunan New York Gipsy All Stars ile turneye çıktı.

Turne sürecinde Boston’daki Berklee’de 1 hafta boyunca Türk Müziği ve Makamları üzerine seminerin bunun yanında ders de vermiştir.

Türkiye’ye 2011 senesinde gelen sanatçı, New York Gipsy All Stars ile İstanbul Babylon ile İzmir Arena’da konserler verdi. Aynı yıl Sony Müzik ile de anlaşarak 15 parçalık ‘Hüsn-ü Hicaz’ albümünü yayınlamıştır.

İlk klibini ‘Hüsn-ü Hicaz’ albümündeki ‘I Love You’ şarkısına çeken klarnet ustası, 2013 senesinde İsmail Tunçbilek ve Aytaç Doğan ile çıkardıkları ‘Taksim Trio’ albümünü müzik piyasana sürdü.

Nazire Şenlendirici ile evli olan sanatçının bu birlikteliğinden Nazi ve Ergün isimlerinde 2 de çocuğu var.

Taksim Trio 2, Hüsn-ü Klarnet, Laço Tayfa gibi çok sayıda albüme imzasını atan sanatçı, şimdilerde ise Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Şarkılar Bizi Söyler’ adlı eğlence programında Sibel Can ve Hakan Altun ile sunuculuk yapıyor.

Yengeç burcu detaylarını taşıyan Hüsnü Şenlendirici, 1.82 boyunda ve 80 kilogram ağırlığındadır.

Hüsnü Şenlendirici’nin bazı albümleri:

2015 – Hüsn-ü Avare

2013 – Taksim Trio 2

2011 – Hüsn-ü Hicaz

2010 – Hüsnü Şenlendirici ve Trio Chios

2007 – Taksim Trio

2006 – Sunset Lounge EMI Arabia

03 Mart 2021 Çarşamba 17:45
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.