Hüseyin Turunç kimdir, nereli, kaç yaşında?

14.01.2022
88
Hüseyin Turunç kimdir, nereli, kaç yaşında?

Hüseyin Turunç Kimdir, biyografi sitemizde Hüseyin Turunç ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Hüseyin Turunç kaç yaşında?, Hüseyin Turunç memleketi neresi, Hüseyin Turunç evi nerede, Hüseyin Turunç nereli, Hüseyin Turunç instagram, Hüseyin Turunç ile alakalı her detay yazımızda..

Hüseyin Turunç Biyografi

Hüseyin Turunç Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusudur. Genç oyuncu 1990 senesinde Gaziantep’te dünyaya gözlerini açtı. Esasen Gazianteplidir.

Hüseyin Turunç boy kilo yaş hayatı ve biyografi

İlk, orta ve lise öğreniminin sonrasında üniversite eğitim hayatına Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nde sürdürdü. Ardından eğitim hayatına Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde sürdü. Haldun Dormen ve Eskişehir Şehir Tiyatroları’nda oyunculuk eğitimi aldı. Hüseyin Turunç dizi oyunculuğu kariyerine 2013 senesinde Karagül dizisi isle adım attı. 2016 senesinde ilk kez beyazperde de rol alarak İftarlık Gazoz sinema filminde Kontra Gerilla rolünü oynadı. 2018 senesinde Avlu dizisinde Hüseyin Aytekin rolüne hayat verdi. 2020 senesinde When I’m Done Dying sinema filminde Güvenlik Görevlisi rolü ile ekranlarda yerini aldı.

Hüseyin Turunç sevgilisi

Başarılı oyuncu Hüseyin Turunç 2020 senesinde Bir Annenin Günahı Kahraman rolüne hayat veren isim oldu. Hüseyin Turunç boyu 1.82 cm kilosu 89 kg ve burcu Oğlak.

Hüseyin Turunç yer aldığı diziler ve filmleri

  • 2020 Bir Annenin Günahı (Kahraman)
  • 2020 When I’m Done Dying (Güvenlik Görevlisi)
  • 2018 Avlu (Hüseyin Aytekin)
  • 2016 İftarlık Gazoz (Kontra Gerilla)
  • 2013 Karagül
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.