Hüseyin Avni Danyal Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

17.09.2021
342
Hüseyin Avni Danyal Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Hüseyin Avni Danyal Kimdir?, biyografi bölümümüzde Hüseyin Avni Danyal Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Hüseyin Avni Danyal Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Hüseyin Avni Danyal Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(1) (0)
Ad Soyad Hüseyin Avni Danyal
Meslek Oyuncu
Yaşı 58 (1962-11-12)
Boyu 1,72
Kilosu 75 KG
Burcu Akrep
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Özgen Kılıçarslan
Sevgilisi
Doğum Yeri Trabzon

Hüseyin Avni Danyal Kimdir? Biyografi

Hüseyin Avni Danyal, 12 Kasım 1962 tarihinde Trabzon’da dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitimini İskenderpaşa İlkokulu’nda tamamlamıştır.  

Beşinci sınıfta babasının tayini sebebiyle Ankara’ya gitmişlerdir. Bu nedenle de ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır.

1978-1979 senelerı içinde Ankara’da amatör olarak tiyatroya başlayan Hüseyin Avni Danyal, sonrasında Ankara Halk Tiyatrosu ve Ankara Sanat Tiyatrosu’nda kursiyerlik yapmıştır.  

Yüksek öğretim eğitim hayatına Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Oyunculuk Bölümü’nde devam eden oyuncu, mezuniyetinin sonrasında bir dönem Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çalışmıştır. Günümüzde Ankara Devlet Tiyatrosu’ndaki çalışmalarını sürdürmektedir.  

1988 ve 1994 senelerı içinde Bursa Devlet Tiyatrosu’nda çalışan oyuncu, kameralar karşısına 1982 senesinde TRT ekranlarında yayına giren ‘Dost Eller’ adlı dizi ile geçmiştir.  

Oyunculuğunun bunun yanında yönetmenlik de yapan Hüseyin Avni Danyal, bu alandaki başarısı sebebiyle çok sayıda ödül de almıştır.  

7 kez evlenen oyuncu, 2011 senesinde Özgen Kılıçarslan ile son evliliğini yaşamış ve bu birlikteliğinden bir de Deniz adında bir kızı olmuştur. Başarılı oyuncunun önceki birlikteliklerinden Elif adında bir kız çocuğu daha olduğu bilinmektedir.

Hatırla Sevgili, Yağmur-Kıyamet Çiçeği, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Aşk Tesadüfleri Sever gibi birden fazla yapımda da bulunan usta oyuncu, şimdilerde ATV ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ adlı dizide Tufan kişiliğine hayat vermektedir.  

Akrep burcu detaylarına sahip olan Hüseyin Avni Danyal, 1.72 metre uzunlukta ve 75 kilogram ağırlıktadır.  

Hüseyin Avni Danyal’ın oynadığı bazı diziler ve filmler:

2014 – Yağmur-Kıyamet Çiçeği (Sinema Filmi)

2012 – Zengin Kız Fakir Oğlan (TV Dizisi)  

2012 – Öyle Bir Geçer Zaman Ki – (Kenan) (TV Dizisi)  

2011 – Aşk Tesadüfleri Sever – Ömer (Sinema Filmi)

2010 – New York’ta Beş Minare – (Mahmut) (Sinema Filmi)

2008 – Şeytanın Pabucu – (Faruk) (Sinema Filmi)

21 Kasım 2020 Cumartesi 11:18
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.