Hülya Hökenek Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

20.01.2022
282
Hülya Hökenek Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Hülya Hökenek Kimdir?, biyografi sitemizde Hülya Hökenek Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Hülya Hökenek Kimdir? kaç yaşında?, Hülya Hökenek Kimdir? memleketi neresi, Hülya Hökenek Kimdir? evi nerede, Hülya Hökenek Kimdir? nereli, Hülya Hökenek Kimdir? instagram, Hülya Hökenek Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Hülya Hökenek Kimdir? Biyografi

Hülya Hökenek Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Habertürk televizyon kanalında gündüz kuşağı programları içinde gün ortası haberlerini sunan Hülya Hökenek 1989 senesinde Şırnak Cizre’de dünyaya gözlerini açtı. Tarihin derin sayfaları arasına 12 Eylül dönemlerinin mağduru bir aileden gelmektedir. Bugün ailesinde abisi tıp camiasında bilinen bir Kalp Cerrahıdır.

Eğitim yaşamı İstanbul’da başlayan Gazeteci, Muhabir, Sunucu ve Yazar Hülya Hökenek, İstanbul Radyo Sinema ve Televizyonculuk bölümü mezunudur. Okuduğu bölümün son sınıfında ünlü gazeteci ve televizyoncu Fatih Altaylı ile tanışır ve yaşamı bir anda değişmeye başlar.  “Teke Tek” programında muhabirlik yapan Hülya Hökenek, ardından Kanal 7 ve Kanaltürk Televizyonlarında çalıştı. Uzun seneler TRT Haber’de “45 Dakika” haber programını sundu.

Akademi İstanbul’da RTS bölümünde okudu.  Hülya Hökenek, Londra’da dil eğitimi ve London İnstitute’de Fast Track Journalism okudu.

Hülya Hökenek evli olup, şimdilerde Habertürk televizyon kanalında gündüz programları içinde “Gün Ortası” programını sağlamaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.