Hülya Hökenek kimdir, Hülya Hökenek kaç yaşında?

07.11.2021
622
Hülya Hökenek kimdir, Hülya Hökenek kaç yaşında?

Hülya Hökenek kimdir, biyografi bölümünde Hülya Hökenek biyografi sayfası ile karşınızdayız. Hülya Hökenek kaç yaşında?, Hülya Hökenek memleketi neresi, Hülya Hökenek facebook, Hülya Hökenek nereli, Hülya Hökenek instagram, Hülya Hökenek ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Hülya Hökenek kimdir? başlığımızın detayları..

Hülya Hökenek Kimdir – Hülya Hökenek Biyografi

Hülya Hökenek Şırnak’ın Cizre beldesinde 1989 senesinde dünyaya geldi. Hülya Hökenek memleketi Cizre’den göç eden ailesiyle birlikte gittiği İstanbul’da büyüdü. Akademi İstanbul’da Radyo Televizyon Sinema bölümünde okumuştur. Radyo Televizyon Sinema son sınıfta iken Fatih Altaylı ile tanışmıştır. Son sınıfta ise Fatih Altaylı’dan iş teklifi almıştır. Altaylı’nın kendisine çok konuşuyorsun, gel benim yanımda konuş bakalım dediğini bir röportajında belirtmiştir.

Uzun süre özel dosya haberciliği yapan Hülya Hökenek, sürekli olarak Güneydoğuya gidip gelmiş özel röportajlar yapmıştır. Abdullah Öcalan’ın yakalanmadan önce son röportajını Altaylı gerçekleştirmiş, oda onunda birlikte Beyrut’a gitmiştir. Ardından Erbil’de Mesut Barzani ile de röportaj yapmıştır.Döndükten sonra Kanal 7’de çalışmaya başlamış sonrasında Kanal Türk Ana Haber Bülteni’ni sunmuştur. Daha sonra ise TRT Habere geçiş yapmıştır. 7 yıl boyunda TRT Haber kanalında haber spikerliği ve programcılığı yapmıştır. 2018  Mayıs tarihinden bu yana ise Habertürk kanalında sunuculuk yaşamına sürdürmektedir.Hülya Hökenek artık Habertürk kanalında haber spikerliği ve programcılığı yapmaktadır.

Kanal D’nin sonrasında BRT’de özel dosya haberciliği biriminde çalışmıştır. Kanal kapanınca Londra’ya gitmiş ve 3 seneye yakın Londra’da kalmış,  Dil eğitimi ve London Institute’de Fast Track Journalism okumuştur.

Hülya Hökenek 2018  Eylül tarihinde film yapımcısı olan Kamer İncedursun ile evlenmiştir.

Hülya Hökenek, Habertürk’te hafta için her gün saat 12:00’da Gün Ortası ve Cumartesi akşamları saat 21:00’da Enine Boyuna programıyla seyirci karşısına çıkıyor.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.