HiraiZerdüş kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
257
HiraiZerdüş kimdir?, nereli, kaç yaşında?

HiraiZerdüş kimdir?, biyografi sitemizde HiraiZerdüş kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. HiraiZerdüş kimdir? kaç yaşında?, HiraiZerdüş kimdir? memleketi neresi, HiraiZerdüş kimdir? evi nerede, HiraiZerdüş kimdir? nereli, HiraiZerdüş kimdir? instagram, HiraiZerdüş kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

HiraiZerdüş kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Hakan Bozdağ
Doğum tarihi: 10 Ekim 1983
Doğum yeri: Artvin
Boy: 1.74 cm
Kilo: 75 kg
Burcu: Terazi 
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Şair, Yazar
İnstagram hesabı için tıklayın

HiraiZerdüş nereli? Kaç yaşında?

HiraiZerdüş kimdir, gerçek adı ne? Nereli, boyu, kilosu ve burcu? HiraiZerdüş ne demek? Hiraizerdüş Kürt mü? Neden maske takıyor? Kitapları, Albümleri? Evli mi, sevgilisi, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

HiraiZerdüş yaşamı ve biyografisi

HiraiZerdüş Hakan Bozdağ Türk yazar, şair ve müzisyendir. Farklı dil ve lehçelerde kaleme aldığı şiirler, yazılar ve besteleri ile tanınmaktadır.

Hiraizerdüş Kürt mü Neden maske takıyor

HiraiZerdüş yani tam ve gerçek adı ile Hakan Bozdağ 10 Ekim 1983 senesinde Artvin Şavşat’lı da dünyaya gözlerini açtı. HiraiZerdüş anlamı “Kutsal iyiliğe giden yol karanlıktan geçer” alamını taşımaktadır.

Bestekar, yazar, şair ve bunun yanı sıra şarkıcı HiraiZerdüş İran-Şiraz ve Suriye Şam şehirlerinde 3 yıl eğitim gördü. Farsça, İbranice ve Kürtçe bilen HiraiZerdüş öğrendiği dillerin lehçelerinde şiirler, yazılar kaleme almakta ve bunları fon müziği eşliğinde seslendirmektedir. HiraiZerdüş’ün ilk kitabı “Elya” 2014 senesinde raflarda yerini aldı. 2017 senesinde “Çok Güzel Tükendik” kitabını piyasaya sürüdü. 2 yıl aradan sonra üçüncü kitabı “Topla Yüreğini Gidelim Buradan” eserini kitapseverlerle ve hayranları ile bir araya getirdi. 

HiraiZerdüş’ün ilk müzik albümü “Papatya” ve ikinci müzik albümü ise “Ervah-ı Ezelden Akustik 2” adlı albümleridir. HiraiZerdüş, Hakan Bozdağ şimdilerde müzik ve kitap çalışmalarını sürdürmeye sürdürmektedir.

HiraiZerdüş kitapları

HiraiZerdüş kaleme aldığı kitapları aşağıda bulunmaktadır.

  • 2019 Topla Yüreğini Gidelim Buradan
  • 2017 Çok Güzel Tükendik
  • 2014 Elya

HiraiZerdüş Albümleri

  • 2019 Papatya
  • 2019 Ervah-ı Ezelden Akustik 2
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.