Hilal Özdemir kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
137
Hilal Özdemir kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Hilal Özdemir kimdir?, biyografi sitemizde Hilal Özdemir kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Hilal Özdemir kimdir? kaç yaşında?, Hilal Özdemir kimdir? memleketi neresi, Hilal Özdemir kimdir? evi nerede, Hilal Özdemir kimdir? nereli, Hilal Özdemir kimdir? instagram, Hilal Özdemir kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Hilal Özdemir kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Hilal Özdemir
Doğum tarihi: 20 Nisan 1971
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.73 cm
Kilo: 63 kg
Burcu: Koç
Eğitim: Lise
İlişkisi: Boşanmış (Hazım Körmükçü ile)
Meslek: Türk Halk Müziği Sanatçısı
İnstagram hesabı için tıklayın

Hilal Özdemir nereli? Kaç yaşında?

Hilal Özdemir kimdir, nereli, kaç yaşında? Hazım Körmükçü’nün eski eşi Hilal Özdemir çocukları var mı? Hilal Özdemir müzik kariyeri, albümleri, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Hilal Özdemir yaşamı ve biyografisi

Hilal Özdemir Türk Halk Müziği sanatçısıdır. Oyuncu Hazım Körmükçü’nün eski eşidir. 1998 senesinde Kanadım Değdi Sevdaya şarkısı ile en büyük çıkışını yaptı. Yakın gelecekte 2007 senesinde Şarkı Söylemek Lazım müsabakasından hatırlanmaktadır.

Hazım Körmükçü’nün eski eşi Hilal Özdemir

Hilal Özdemir 20 Nisan 1971 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Çocukluk senelerından bu yana Türk Halk Müziği’ne karşısı ilgisi oldu. 1990’lı senelerda ünlü organizatör Atilla Alpsakarya ile tanışması ile yaşamı bir anda değişmeye başladı.

Hilal Özdemir 1994 senesinde ilk kez “İrem Kız” albümü ile müzik piyasasına adım attı. Aradan geçen 1 yılın sonrasında 1995 senesinde “Barışalım” albümü çıkardı. Aynı yıl özel yaşamında da değişimler yaşadı ve 1995 senesinde oyuncu Salih Güney ile nişanlandı. Lakin kısa bir süre sonra evlenmeden ayrıldı. 1998 senesinde “Kanadım Değdi Sevdaya” albümü ile en büyük çıkışını yaptı ve zirvelere ulaştı. 2000 senesinde “Bu Bendeki Eski Yara” albümü ile yeniden sevenleri ile buluştu.

Hilal Özdemir Hazım Körümükçü

Hilal Özdemir 20 Nisan 2003 senesinde oyuncu Hazım Körmükçü ile nikah masasına oturdu. Bu evliliklerinden 2004 senesinde Ada ve 2006 senesinde Ayka adını verdikleri bir oğlu ve bir kızı dünyaya gözlerini açtı. Hilal Özdemir mutlu giden bir evliliğin sonrasında eşi Hazım Körmükçü ile birlikte 2007 senesinde “Şarkı Söylemek Lazım” yarışmasına katıldı. Aynı yıl “Herkese Merhabalar” adında müzik albümünü paylaşımı yaptı. 2012 senesinde “Yar Diline” ve 2013 senesinde da “Seni Kalbinden Öpüyorum” adlı Maxi Single ile müzik raflarında yerini aldı. 2013 senesinden sonra müzik piyasasından iyice uzaklaştı. 2016 senesinde 13 yıllık evliliğinde çatlamalar yaşandı ve eşi oyuncu Hazım Körmükçü’den boşandı.

Hilal Özdemir boşandıktan 4 yıl sonra 2020 senesinde yeniden ekranlara geldi. Lakin bu kez içinde olduğu maddi sıkıntılar nedeni ile gündem oldu. Eşinden nafaka alamadığını söyleyen Hilal Özdemir ilk kez Kızılay erzakı aldığını ifade etmiştir.

Hilal Özdemir Türk Halk Müziği sanatçısı

Hilal Özdemir sanat yaşamı boyuncu Engelsiz Yaşam Vakfı Gönüllü Sanatçısı ve yılın en iyi Türk Halk Müziği Kadın Sanatçısı Ödülüne layık görülen isim oldu.

Hilal Özdemir Albümleri

Hilal Özdemir tüm albümlerinin listesi aşağıda bulunmaktadır.

  • 2013 Seni Kalbinden Öpüyorum (Maxi Single)
  • 2012 Yar Diline
  • 2007 Herkese Merhabalar
  • 2000 Bu Bendeki Eski Yara
  • 1998 Kanadım Değdi Sevdaya
  • 1995 Barışalım
  • 1994 İrem Kız
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.