Hilal Cebeci Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

27.10.2021
170
Hilal Cebeci Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Hilal Cebeci Kimdir? Biyografisi, bölümünde Hilal Cebeci Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Hilal Cebeci Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Hilal Cebeci Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Hilal Cebeci

Hilal Cebeci, 4 Temmuz 1976 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Cebeci, 1993 senesinde Eyyüp Bayram, Sinan Erkoç ve Uğur Sönmezsoy gibi isimler ile çalışarak müzik kariyerindeki ilk ses deneyimini gerçekleştirdi. Bu tarihlerde özel televizyon kanallarındaki müzik programlarında yayınlanmak üzere birden fazla şarkıcı gibi dönemin bi hayli beğeni alan şarkılarına klipler çekmiş ve televizyonlarda ilk kez seyirci karşısına çıkmıştır.

Hilal Cebeci, kariyerine kendisinin kurduğu bir fasıl grubu ile İstanbul’un ünlü otellerinin restoranlarında fasıl yaparak devam etmiştir. Eğitim yaşamını sürdürdiği Hamza Paşa Kız Meslek Lisesi’nden 1994 senesinde mezun olan Cebeci, 3 yıl boyunca İstanbul’un çeşitli gece klüplerinde sahne aldı.


Köylü Güzeli adını verdiği ilk albümünü 1999 senesinde çıkaran Cebeci’nin bu albümü Kral Tv Müzik Ödülleri kapsamı içinde “Yılın en iyi çıkış yapan bayan şarkıcısı” ödülünü elde etmiştir. Ayrıca Yakın Doğu Üniversitesi aracılığıyla 2000 senesinin en iyi çıkış yapan kadın şarkıcısı ödülüne layık görülmüştür. İlk albümün getirdiği yankıyla 1999-2000 senelerı içinde tüm Türkiye’de verdiği bir çok halk konserleriyle kariyerini sürdürmiştir. Köylü Güzeli albümü 400.000 satmıştır.

2000 senesinde Atv’de primetime’da ”Alo Yarışma” adlı bir Tv programı sunmuştur ve ünlüleri ağırlamıştır.

2001’de Ersin Pertan aracılığıyla yönetilen ”Şarkıcı” filminde rol almıştır.[2][3] Sonraları ”En Güzel Ben Severim” isimli ikinci albümünü çıkarmış, fakat bu albümden istediğimiz başarı elde edilememiştir.

2003’te Cebeci, üçüncü albümü olan ”Yükselme Zamanı” ile ilk albümdeki başarısını tekrar yakalamıştır. Bu albümden çıkan İpe İpe klibinde Jennifer Lopez, Shakira ve Kylie Minogue’un kliplerindeki kostümler kullanılmış ve klip büyük sükse yaratmıştır. Doğuş ile düet yapıp klibini de birlikte çektikleri Üzülürsün klipleri de bi hayli dikkat çekmiş ve şarkı, yılın en bi hayli beğeni alan slow parçaları içinde yerini almıştır. Ayrıca albümdeki İnşallah (Ayırma Bizi Tanrım) şarkısı da Hilal Cebeci’nin çıktığı her program en fazla istek alan şarkısı olmuştur. Albüme adını veren Yükselme Zamanı ise radyolarda sürekli olarak çalmıştır Albüm 130.000 tirajına ulaşmıştır. Bu albümle birlikte birden fazla TV programına, yarışmalara ve talk showlara (özellikle Zaga’ya defalarca) konuk olmuş, birden fazla dergiye kapak olmuştur.

Hilal Cebeci, 2004 senesinde Star TV için çekilen Biz Boşanıyoruz adlı dizide başrol oynamıştır. Ardından dizinin devamı olarak aynı kanalda çekilen Şöhretler Kebapçısı adlı dizide aynı karakterle rol aldı.

Hilal Cebeci, 2005 senesinde Kim Gitsin isimli 4. stüdyo albümünü çıkaran Hilal Cebeci, albümün ilk videosunu Azize şarkısına çekmiştir.

Hilal Cebeci, 2006 senesinde Aydın’ın Show TV’deki sabah programında bayan sunucu olarak sabah programına başlamıştır.

Hilal Cebeci, 2007 senesinde ise yine Show TV’de Mehmet Ali Erbil’in Aşk Olsun isimli eğlence programında bayan sunucu olmuştur.

Hilal Cebeci, 2008 senesinde Gelmişime Geçmişime adını verdiği bir dijital maxi single hazırlamıştır. Bu single’da Buz Gibi (Koyar mı Acılar), Bıraktım Eski Romantik Huyumu ve Gelmişime Geçmişime gibi şarkılar yer almıştır.

2010 senesinin Aralık ayına gelindiğinde MUSICOM adlı plak şirketi ile anlaşma imzalayan Hilal Cebeci, Suat Suna imzalı Aşk İçin klibiyle müzik kanallarında boy göstermeye başlamıştır. Erdem Yörük’ün aranjörlüğünde ve kendi yönettiği klibiyle büyük alkış alan şarkı Web’de sık dinlenenler içinde yerini almıştır.

2011 senesinin Temmuz ayında Panpiş akımını başlatan Hilal Cebeci, 1 milyondan fazla takipçi ile Türkiye’de ve dünya çapında en fazla takipçiye sahip ünlülerden biri.

Aynı yılın Kasım ayında Doğuş ile müzikal anlamda yeniden bir araya gelen Cebeci, Doğuş’un kült şarkısı Gamsız’a remix hazırlayıp bir de birlikte klip çekti.

Hilal Cebeci, 2012 senesinin Mart ayı itibariyle Özür Dilersen isimli yeni bir dijital single çıkarmıştır ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde sahne çalışmalarına yoğun ve etkin olarak sürdürmektedir.

2013 senesinde Webrazzi ödülleri kapsamı içinde Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Kişi Ödülünü aldı.

Albümleri


2014 Senden İyi Yaparım
2012 Özür Dilersen
2011 Gamsız Remix / Doğuş düeti
2010 Aşk İçin
2008 Gelmişime Geçmişime
2005 Kim Gitsin
2003 Yükselme Zamanı
2001 En Güzel Ben Severim
1999 Köylü Güzeli
1994 Ellerim Bomboş
1994 Sana Neler Edeceğim


2000 Tatlı Kaçıklar – Şarkıcı
2000 Olacak O Kadar
2001 Şarkıcı – Necla Soylu
2004 Biz Boşanıyoruz – Sunucu
2004 Şöhretler Kebapçısı
2006 Cennet Mahallesi
2008 Aşkım Aşkım
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.