Hermann Amandus Schwarz Kimdir? Biyografi Sayfası

27.10.2021
263
Hermann Amandus Schwarz Kimdir? Biyografi Sayfası

Hermann Amandus Schwarz Kimdir? Biyografi, bölümünde Hermann Amandus Schwarz Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Hermann Amandus Schwarz Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Hermann Amandus Schwarz Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Hermann Amandus Schwarz

Hermann Amandus Schwarz, 25 Ocak 1843 senesinde Prusya’da dünyaya geldi. İlk olarak kimya okuyan Schwarz, Kummer ve Weierstrass aracılığıyla matematik okumaya karar verdi.

Berlin Üniversitesi’nde Weierstrass’ın en göz alıcı öğrencilerinden biriydi. Kendisini, özel ilgisi ve Weierstrass’ın dersleriyle çok iyi yetiştirdi. İyi bir analizci oldu. Çok göz alıcı bir zekası ve keskin bir görüşü vardı. Öğretmenleri kendisini çok beğenirlerdi. Diğer yandan da, çok değişik görüşlü ve orijinal bir matematikçiydi. Bu nedenle de, matematiğin bir çok dalında eserler verdi.

Minimum yüzeyler kuramı ve fonksiyonlar kuramı, bu çalıştığı sahalardan yalnız ikisidir. 1897 senesinde Berlin’de Weierstrass’ın yanında profesör oldu. Burada, çok sayıda eser verdi. Özel olarak Weierstrass’tan çok yardım ve destek gördü.

Schwarz, 30 Kasım 1921 tarihinde Berlin’de öldü.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.