Hayko Cepkin Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

29.10.2021
306
Hayko Cepkin Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Hayko Cepkin Kimdir? Biyografisi, bölümünde Hayko Cepkin Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Hayko Cepkin Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Hayko Cepkin Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Hayko Cepkin

Hayko Cepkin, 11 Mart 1978 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Ermeni asıllıdır. Özel Getronagan Ermeni Lisesini bitirdikten iki sene sonra Mimar Sinan Üniversitesi’nde şan, solfej ve piyano dersi almaya başladı.

Çeşitli yerlerde de piyano ve armoni dersleri gördükten sonra da 1997 senesinde profesyonel müzik kariyerine başladı. İlk albümü Sakin Olmam Lazım ile iyi bir çıkış yapan Hayko ikinci albümü Tanışma Bitti ile de hayran kitlesini arttırdı. 3. albümü Sandık ile daha kapsamlı alanlara yayıldı.

İlk albümü olan Sakin Olmam Lazım’ı albümleri içinde saymayan Hayko Cepkin, demo olarak nitelendirdiği albümünün konusunu kendi ile alakalı olarak açıklıyor. İkinci albümü Tanışma Bitti daha profesyonel bir yapıya sahip. Hayko Cepkin Tanışma Bitti’nin konusunu “korku” olarak tespit etti ve bireylerin korkuları ile yüzleşmeleri gerektiğini işledi. Üçüncü albümü Sandık’ın konusu ise “ölüm,” yani kaçınılmaz gerçek. Hayko Cepkin’in son albümü ise ‘Aşk’ konulu 13 Kasım 2012 çıkışlı “Aşkın Izdırabını…” albümüdür.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.