Haşmet Babaoğlu Kimdir? Biyografi Sayfası

26.10.2021
299
Haşmet Babaoğlu Kimdir? Biyografi Sayfası

Haşmet Babaoğlu Kimdir? Biyografi, bölümünde Haşmet Babaoğlu Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Haşmet Babaoğlu Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Haşmet Babaoğlu Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Haşmet Babaoğlu

Haşmet Babaoğlu, 8 Mayıs 1955 senesinde Bursa’da dünyaya geldi. İstanbul’da Anadolu yakasında çocukluk ve gençlik, Avrupa yakasında ise olgunluk çağını yaşadı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede Siyaset Sosyolojisi yüksek lisansı yaptı. Akademik kariyer hülyası, serserilik sevdası, ansiklopedilere kapılanma derken kendini bir gün Nokta dergisinde buldu.

O günden bugüne Çeşitli dergilerde ve gazetelerde editörlük ve köşe yazarlığı yapan Haşmet Babaoğlu’nun; Herkes Birbirine Sevgi Herkese Karşı (1998), Bekle Beni Gelmeyeceğim (2001), Rüyalarını Ver Bana (İthaki, 2003) ve Haydi Kıralım Hayallerimizi (ithaki, 2004) adlı kitapları bulunmaktadır.

Haşmet Babaoğlu, köşe yazarlığını Sabah gazetesinde sürdürmektedir. NTV’de bir klasik durumuna gelen “90 Dakika” programında Fuat Akdağ, Mehmet Y. Yılmaz ve Hıncal Uluç ile birlikte spor yorumculuğu yaptı.

ATV’de yayına giren “Yaşamdan Dakikalar” adlı söyleşi programında Hıncal Uluç, Sunay Akın, Nebil Özgentürk ile birlikte yorumculuk da yapmıştır. Selahattin Yusuf ile birlikte A Haber’de Kaçış Planı programını yapmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.