Hasan Çoban kimdir, nereli, kaç yaşında?

13.01.2022
553
Hasan Çoban kimdir, nereli, kaç yaşında?

Hasan Çoban Kimdir, biyografi sitemizde Hasan Çoban ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Hasan Çoban kaç yaşında?, Hasan Çoban memleketi neresi, Hasan Çoban evi nerede, Hasan Çoban nereli, Hasan Çoban instagram, Hasan Çoban ile alakalı her detay yazımızda..

Hasan Çoban Biyografi

Türk Halk Müziği sanatçısı, yorumcusu, derleyicisi ve yeni dönem oyun havalarının yaratıcısı olarak gönüllerde taht kuran Hasan Çoban, sesiyle büyüleyen, aşkı, hüznü, coşkuyu bir arada tutan başarılı sanatçılar içinde yer alıyor.  Bilhassa “Anan Öle Gel Gel” şarkısı ile dilimize dolanan daha birden fazla eserin yaratıcısı olan genç müzisyen Hasan Çoban şarkılara hayat veren etkili bir ses.

Hasan Çoban

Hasan Çoban 15 Ocak 1987 senesinde Gaziantep Oğuzeli’de ailenin büyük çocuğu olarak dünyaya gözlerini açtı. Çocukluk senelerı Gaziantep’te geçti. Öğrenimine Barbaros Hayrettin Paşa İlk Öğretim okulunda başladı. Ortaokul saatleri civarında çeşitli nedenlerden dolayı eğitim yaşamını yarıda bırakmak zorunda kaldı. Tam da bu çağlarda müzikle alakadar olmaya başladı.

Türk Halk Müziği sanatçısı, şarkıcı, besteci ve söz yazarı Hasan Çoban, TRT Sanatçısı ve bunun yanı sıra ünlü Barak Halk Ozanı Fevzi Çoban’ın oğludur. Müzik, melodi ve notaların içinde büyüyen Hasan Çoban, kariyerini müzik üzerine inşa etmeye başladı ve baba mesleğini seçerek onun izinden ilerleme kaydetmeye başladı. İlk bestelerini 16 yaşında yazmaya başladı.

Hasan Çoban Kaç yaşında boy kilo

Ünlü ve yakışıklı sanatçı Hasan Çoban ilk müzik çalışmasını 17 yaşında “Utan” adını verdiği söz ve müziği kendisine ait olan çalışması ile gerçekleştirdi. 2013 senesinde tamamen profesyonel olarak müzik yaşamına atıldı ve ilk albümü “Seni Seviyorum” albümünü müzikseverlerle bir araya getirdi. Albüm kısa bir sürede tüm müzik platformlarında yerini aldı. Ardından müzik çalışmalarına başta Halk Müziği olmak üzere fantezi müzik, oyun havası, barak, yöreye ait uzun havalar, etnik müzikler ve türküler seslendirerek sürdürdü ve albümlere imzasını attı.

“Neney, Kalpsiz Olduğunu, Yaralıyım, Fıstıkları Tolu Vurdu, Mahsup, Potpori “ şarkıları trend şarkılar listesinde yerini aldı. En büyük çıkışını “Anan Öle Gel Gel” şarkısı ile gerçekleştirdi. Şarkı çıktığı günden bu yana internet ortamında toplamda 5 milyon kişi aracılığıyla izlenerek rekor kırdı. Farklı platformlarda da milyonlarca dinleyici aracılığıyla beğeni kazandı. 

2021 senesinde “Gel Alsana” çalışması ile dinleyicilerin karşısına çıkan ünlü sanatçı Hasan Çoban Spotify, YouTube Music ve Deezer üzerinden en fazla dinlenen sanatçılar içinde yerini aldı.

Yurtiçi ve yurtdışında turneler, müzik konserleri, organizasyon, düğün konseptlerinde bulunan ünlü sanatçı Türkiye başta olmak üzere Avrupa’da Almanya, Fransa, İngiltere, İsviçre ve Hollanda gibi birden fazla ülkede gurbetçilerle buluştu.

Hasan Çoban şarkıları

Bu güne kadar sayısız video klipte şarkıları ile seyircisi ve dinleyicisinin karşısına çıkan ve genç kızların hayran olduğu Hasan Çoban bekar olup şimdilerde yaşamını memleketi Gaziantep’te sürdürmekte ve müzik çalışmalarını hayran kitlesi ile buluşturmaya sürdürmektedir.

Hasan Çoban instagram üzerinden takip etmek için tıklayın.

Hasan Çoban Resmi Web Sitesini ziyaret etmek için tıklayın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.