Hande Yener Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

16.09.2021
222
Hande Yener Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Hande Yener Kimdir?, biyografi bölümümüzde Hande Yener Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Hande Yener Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Hande Yener Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(0) (0)
Ad Soyad Hande Yener
Meslek Sanatçı
Yaşı 48 (1973-01-12)
Boyu 1,63
Kilosu 54 KG
Burcu Oğlak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lise
Eşi Yok
Sevgilisi Misha
Doğum Yeri İstanbul

Hande Yener Kimdir? Biyografi

Hande Yener, 12 Ocak 1973 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Esas adı Makbule Hande Özyener’dir.  

Orta öğretim eğitimini İstanbul’da tamamlamış ve sonrasında evlenme kararı almıştır. 1990 senesinde Uğur Kulaçoğlu ile dünya evine girmiş fakat evliliği 4 yıl sürmüştür. Yaşamış olduğu evlilikten Çağın isminde bir de oğlu olmuş fakat 1994 senesinde eşinden boşanma kararı almıştır.  

Evli olduğu senelerda bir mağazada satış görevlisi olarak çalışan Yener, bu sırada Hülya Avşar ile tanışma fırsatı edinmiş ve böylelikle yaşamı da değişmiştir.

Sezen Aksu ile, Hülya Avşar aracılığıyla tanışan Yener, o zamanda sesi ile de dikkatleri üzerine çekmiştir. Aksu’nun vokalistlik görevini üstlenen başarılı şarkıcı, sonrasında ‘Deli Kızın Türküsü’ isimli albümünde de Sezen Aksu ile vokal yapmıştır.  

Neredeyse 40 konser boyunca birlikte çalışan ikili, bu sürede büyük de bir ses getirmeyi başarmıştır. Daha sonra yoluna tek devam eden Yener, Cem Özer’in programlarında da katılım göstererek şarkı söylemiştir.  

Antalya’da birden fazla eğlence işletmelerinde 3 yıl boyunca sahne alan şarkıcı, müzik kariyerine de tekrar devam etmek adına İstanbul’a dönmeye karar vermiştir.  

Altan Çetin ile çalışma yaşamına atılan Hande Yener, bu tanışmanın öncesindeki 2 yıl boyunca da repertuar çalışmıştır.  

Sekiz ay boyunca Altan Çetin ile stüdyo çalışmalarında bulunan şarkıcının ilk albümü de ‘Senden İbaret’ olmuştur.

Albümde çalışanlar içinde ise bunun bunun yanında Ercüment Vural ve Hakan Altun gibi isimler yer almıştır.  

Yüksek öğretimi için ‘Konservatuvar’ okumayan Yener, ‘Erdem Siyavuşgil’den özel olarak ders almış ve böylelikle sesini de eğitmiştir.  

‘Senden İbaret’ adlı albümü ile 2000 senesinde ‘Türkiye’de Disko Pop’ akımını başlatmış ve bu sürede ciddi de bir başarı elde etmiştir.  

Normalde pop şarkıcısı olan Yener, 2006 senesinde ise ani bir karar almış ve ‘Apayrı’ adlı albümü ile elektronik müziğe geçiş yapmıştır.  

Hem pop alanında hem de elektronik müzik alanında bir hayli önemli başarı da edinen Yener, çok sayıda albüme imza atmış ve dillere dolanan birden fazla şarkının da yorumlayıcısı olmuştur.  

Oğlak burcu detaylarına sahip olan Hande Yener,1.63 metre uzunlukta ve 54 kilogram ağırlıktadır.  

23 Kasım 2020 Pazartesi 19:13
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.