Hande Soral Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

19.01.2022
154
Hande Soral Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Hande Soral Kimdir?, biyografi sitemizde Hande Soral Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Hande Soral Kimdir? kaç yaşında?, Hande Soral Kimdir? memleketi neresi, Hande Soral Kimdir? evi nerede, Hande Soral Kimdir? nereli, Hande Soral Kimdir? instagram, Hande Soral Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Hande Soral Kimdir? Biyografi

Hande Soral Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Kısa olarak Biyografisi

Diriliş Ertuğrul İlbilge Hatun kimdir? Güzel oyuncu Hande Soral kimdir, kaç yaşında? Hande Soral oyunculuk macerası, kimine evli, kaç yaşında kardeşleri ve ailesi ile ilgili tüm detaylan kim kimdir bölümümüzde haberonu.com’da.

Güzel oyuncu Hande Soral 2 Şubat 1987 senesinde Bursa İnegöl’de dünyaya gözlerini açtı. Ekranlardan tanıdığımız oyunuc Bensu Soral ve Bedirhan Soral’ın kardeşidir.  Hande Soral Babası’nın adı ise Hamdi Soral’dır. Boyu 160 cm olan güzel oyuncu 47 kg ve Kova burcudur.

Eğitim yaşamına Bursa’da başlayan güzel oyuncu, İnegöl Turgut Alp Anadolu Lisesi’ni bitirdi.  Daha sonra üniversite eğitimi için İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdi. Stajını Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’de yapmıştır.

Hande Soral’ın oyunculuk kariyeri rastlantılar neticesinde oluşmuştur. 2008 senesinde Komedi Dükkanı talk şov programına seyirci olarak gelir. Sahnede misafir oyuncu olarak bi hayli beğeni toplar.  Program bitiminde Komedi Dükkanı’nın rol gereği beceriksiz yönetmeni Fırat Doğu Parlak aracılığıyla oyunculuk için teklif alır.

Bu rastlantılar zinciri onu oyunculuğunun zirvesine taşımaya yeter. “Komedi Dükkanı, Gecekondu, Küçük Kadınlar, Çalıkuşu, Bir Günah Gibi, Böyle Bitmesin, Alev Alev, Budala, Fatih 2013, Doksanlar, Yılanların Öcü, Kalbim Yangın Yeri, Evlat Kokusu, Birleşen Gönüller ve İsimsizler” gibi birden çok dizi filmlerde rol aldı.

Özel yaşamında kardeşi Bensu Soral ile her açıdan çok kıyaslandı. Özel yaşamında ismi oyuncu İsmail Demirci ile anıldı. Birliktelikleri uzun sürdü. Hande Soral 2017 senesinde İsmail Demirci ile evlendi.

Hande Soral Diriliş Ertuğrul İlbilge Hatun rolünde oynamıştır. 2021 senesinde “Bir Zamanlar Çukurova” kadrosuna dahil olmuştur.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.