Hande Katipoğlu Kimdir?

26.10.2021
244
Hande Katipoğlu Kimdir?

Hande Katipoğlu Kimdir?, biyografi sitemizde, Hande Katipoğlu Kimdir? başlığı altında makale bir araya getirdik. Hande Katipoğlu Kimdir? biyografisi yazımızda…

Hande Katipoğlu Kimdir?

Hande Katipoğlu kimdir ve nerelidir? Kaç yaşındadır? Burcu, boyu ve kilosu nedir? Bugüne kadar handi dizi ve filmlerde oyuncu olarak yer aldı? Tutunamayanlar dizisindeki Belgin kim?

Hande Katipoğlu Biyografisi

Hande Kâtipoğlu 13 Mart 1983 tarihinda İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Balık burcudur. 1.70 boyunda ve 50 kilodur. Baba aracılığıyla aslen Niğde’lidir.

Bilfen Koleji mezunudur ve Isparta-Süleyman Demirel Üniversitesi’nde sosyoloji eğitimi almıştır fakat bu bölümü bırakmış ve Isparta’dan ayrılarak İstanbul’a yerleşmeye karar vermiştir..

Bir dönem Türker İnanoğlu‘nun ‘Süper’ isimli televizyon kanalında staj yaptı sonrasında TÜRVAK Sinema-TV Eğitim Merkezi’ne gitti bunun bunun yanında Müjdat Gezen sanat merkezinde oyunculuk eğitimi aldı.

Bugüne kadar sigortacılık, oyunculuk, sunuculuk gibi birden çok işle uğraştı. Çeşitli reklam filmlerinde de farklı zamanlarda bulunmaktadır.
Günümüzde Ali Sabuncugil menejerlik ve oyunculuk ajansına bağlı olarak oyunculuk kariyerine sürdürmektedir.

İlk oyunculuk deneyimini ‘Böyle mi Olacaktı’ dizisi ile yaşayan başarılı isim,
Yahşi Cazibe dizisinde hayat verdiği Simge kişiliği ile ülke çapında büyük bir üne kavuşmuştur. Daha sonra Pis Yedili dizisinde de Nevriye kişiliği ile yine oyunculuğu bi hayli beğenilmiştir.

Arkadaşım Max, Hayat Sana Güzel, Görevimiz Tatil, Hababam Sınıfı Yeniden,ve Hareket Sekiz gibi birden çok filmde de rol almıştır.

En son TRT 1 ekranlarında yayına giren Tutunamayanlar dizisinde Belgin kişiliğini canlandırmakta ve oyunculuk yaşamına sürdürmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.