Hande Fırat Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

02.02.2022
346
Hande Fırat Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Hande Fırat Kimdir?, biyografi sitemizde Hande Fırat Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Hande Fırat Kimdir? kaç yaşında?, Hande Fırat Kimdir? memleketi neresi, Hande Fırat Kimdir? evi nerede, Hande Fırat Kimdir? nereli, Hande Fırat Kimdir? instagram, Hande Fırat Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Hande Fırat Kimdir? Biyografi

Hande Fırat Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Hande Fırat, 10 Eylül 1974 senesinde Ankara’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamı Ankara Tevfik Fikret Lisesi‘nde tamamlayan Hande Fırat, üniversiteyi ise Ankara Üniversitesi Radyo ve Televizyon Bölümü’nde tamamlamıştır.

Televizyon ve medya kariyerine üniversite senelerında başlayan Hande Fırat, Kanal D ve BRT kanalında görevler almıştır. Kasım 1999 tarihinde CNN Türk kanalında başbakanlık muhabiri olarak çalıştı. 2011 senesinde CNN Türk tlevizyon kanalının ve 2014 senesinde de Kanal D’nin Ankara Temsilcisi olmuştur.

Hande Fırat, en fazla 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı FaceTime üzerinden yayına bağladı ve Erdoğan bu yayında halkı sokağa davet etti.

Bu yayının sonrasında darbenin gidişatı değişmiştir. Darbenin gidişatını değiştiren bu yayın, Hande Fırat’ın başarısı olarak görülmüştür. Hande Fırat, 43. Altın Kelebek Ödülleri’nde “Yılın Medya Olayı” dalında ödül elde etmiştir.

Murat Özvardar ile evli olan Hande Fırat’ın Nehir adında bir kızı bulunmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.