Hande Fırat kimdir, Hande Fırat kaç yaşında?

07.11.2021
313
Hande Fırat kimdir, Hande Fırat kaç yaşında?

Hande Fırat kimdir, biyografi bölümünde Hande Fırat biyografi sayfası ile karşınızdayız. Hande Fırat kaç yaşında?, Hande Fırat memleketi neresi, Hande Fırat facebook, Hande Fırat nereli, Hande Fırat instagram, Hande Fırat ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Hande Fırat kimdir? başlığımızın detayları..

Hande Fırat Kimdir – Hande Fırat Biyografi

1974’te Ankara’da dünyaya geldi. Ankara Tevfik Fikret Lisesi’ni bitirdikten sonra, Ankara Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü’nden mezun oldu. Kanal D’de yaptığı stajla televizyonculuk yaşamı başladı. Sırasıyla Kanal D, NTV ve BRT‘de çalıştı. 1999 senesinin Kasım ayında da Başbakanlık Muhabiri olarak CNN TÜRK’te başladı. Fırat, CNN TÜRK Ankara Haber Müdürü görevinin sonrasında, 2011 senesinde CNN TÜRK Ankara Temsilcisi görevine getirildi. 2014 senesinde ise Kanal D’nin de Ankara Temsilciliğine getirilerek, Doğan TV Ankara Temsilciliğine atandı.

15 Temmuz darbe girişimi gecesi kendisi için suikast girişiminde bulunulan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a FaceTime üzerinden canlı yayınla bağlanan CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat, Türk medya tarihine geçti.

Evinin bir bölümünü stüdyoya çeviren Hande Fırat yağlıboya resim çalışmaları da yapmaktadır. Fransızca ve İngilizce bilen Hande Fırat, 2005 doğumlu Nehir Fırat isimli bir kız çocuğuna sahiptir.

Hande Fırat ile iş adamı Murat Özvardar 2017 Aralık’ta  Sheraton Otel’de yapılan nikah merasimiyle dünya evine girdi.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.