Hande Baladın kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
400
Hande Baladın kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Hande Baladın kimdir?, biyografi sitemizde Hande Baladın kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Hande Baladın kimdir? kaç yaşında?, Hande Baladın kimdir? memleketi neresi, Hande Baladın kimdir? evi nerede, Hande Baladın kimdir? nereli, Hande Baladın kimdir? instagram, Hande Baladın kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Hande Baladın kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Hande Baladın
Doğum tarihi: 1 Eylül 1997
Doğum yeri: Kütahya
Boy: 1.89 cm
Kilo: 70 kg
Burcu: Başak
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Voleybolcu
İnstagram hesabı için tıklayın

Hande Baladın nereli? Kaç yaşında?

Hande Baladın boy, yaş, sakatlık anı? Hande Baladın kimdir, aslen nereli, ailesi, babası nereli, kaç yaşında, boy kilo ve burcu, maaşı, ayak numarası? Hande Baladın sevgilisi kimdir? Kısa olarak yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Hande Baladın yaşamı ve biyografisi

Hande Baladın Türk Kadın Milli voleybolcudur. 2013 Gençler Avrupa Şampiyonası’nda en iyi blok yapan oyuncu ve 2017 FIVB U23 Dünya Şampiyonası’nda en kıymetli oyuncu ve en iyi smaçör seçildi.

Hande Baladın sevgilisi kimdir hayatı biyografi evlendi

Hande Baladın 1 Eylül 1997 Kütahya‘da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına Kütahya’da başladı. Daha sonra ailesi ile birlikte İstanbul’a taşındı ve eğitim hayatına Sarıyer Doğa Koleji’nde sürdü. Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitim hayatına İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü’nde sürdürdü.

Milli smaçör Hande Baladın voleybol dünyasına çok ufak yaşlarda Eczacıbaşı takımı çatısı altında çocuk ve yıldız takımlarında adım attı. Profesyonel olarak ilk kez Eczacıbaşı Vitra A takımında forma giymeye başladı. Kariyerine voleybola orta oyuncu olarak başladı. 2015 senesinde Eczacıbaşı VitrA’nın altyapısından hızla A Takım’a yükseldi. 2018-2019 sezonunda Galatasaray Bayan Voleybol Takımı’nda deneyim kazanmak maksadıyla 1 yıl süre ile forma giydi. Bu tecrübesinden sonra yine 2019-2020 sezonunda yeniden Eczacıbaşı Vitra A takımında forma giymeye başladı.

Hande Baladın başarıları ile filelerde boy gösterirken 2013 senesinde Gençler Avrupa Şampiyonası’nda “en iyi blok yapan oyuncu” ve 2017 FIVB U23 Dünya Şampiyonası’nda “en kıymetli oyuncu” ve “en iyi smaçör” seçildi. Hande Baladın bunun bunun yanında FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonluğu, CEV Avrupa Şampiyonlar Ligi 3.lüğü, CEV Kupası Şampiyonluğu gibi başarıları da bulunmaktadır.

Hande Baladın 2014 senesinden bu yana smaçör olarak oynadı. 2019 senesinden beri Türkiye kadın millî voleybol takımı oyuncusudur. Hande Baladın, 2020 CEV Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri maçlarında sergilediği performans ile yöne milyonların beğenisini elde etmiştir. Hande Baladın bekar olup şimdilerde yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir.

Hande Baladın bireysel başarıları

 • 2017 FIVB U23 Dünya Şampiyonası – “En Değerli Oyuncu” ve “En kaliteli Smaçör”
 • 2013 Gençler Avrupa Şampiyonası –  “En İyi Blok Yapan Oyuncu”

Hande Baladın kulüp başarıları

 • 2016 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonluğu
 • 2017 CEV Avrupa Şampiyonlar Ligi Üçüncülüğü
 • 2018 CEV Kupası Şampiyonluğu
 • 2019 Spor Toto Şampiyonlar Kupası Şampiyonluğu (Süper Kupa)
 • 2019 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası İkinciliği

Hande Baladın Milli Takım başarıları

 • 2013 Gençler Avrupa Şampiyonası Üçüncülüğü
 • 2015 FIVB U23 Dünya Şampiyonası İkinciliği
 • 2017 FIVB U23 Dünya Şampiyonası Şampiyonluğu
 • 2017 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası Üçüncülüğü
 • 2018 FIVB Milletler Ligi İkinciliği
 • 2019 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası İkinciliği
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.