Hamza Yazıcı kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
193
Hamza Yazıcı kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Hamza Yazıcı kimdir?, biyografi sitemizde Hamza Yazıcı kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Hamza Yazıcı kimdir? kaç yaşında?, Hamza Yazıcı kimdir? memleketi neresi, Hamza Yazıcı kimdir? evi nerede, Hamza Yazıcı kimdir? nereli, Hamza Yazıcı kimdir? instagram, Hamza Yazıcı kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Hamza Yazıcı kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Hamza Yazıcı
Doğum tarihi: 4 Şubat 1999
Doğum yeri: Hatay
Boy: 1.28 cm
Kilo: 42 kg
Burcu: Kova
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Oyuncu Tiyatrocu
İnstagram hesabı için tıklayın

Hamza Yazıcı nereli? Kaç yaşında?

Hamza Yazıcı boyu, yaş, kilo, evli mi, sevgilisi, aslen nereli, ailesi, kaç kardeş, çocuğu var mı, babası, hastalığı, ne cerrahi operasyonu oldu? Çok Güzel Hareketler Hamza Yazıcı kimdir? Oynadığı diziler, filmleri, tiyatroları, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Hamza Yazıcı yaşamı ve biyografisi

Hamza Yazıcı Türk dizi, tiyatro ve sinema oyuncusudur. 2008 senesinde başladığı oyunculuk kariyerine ilk kez beyazperde de rol alarak başladı. Televizyon ekranlarında Güldür Güldür Show ve Görevimiz Komedi gibi şov, skeçlerde yer almasına karşın en büyük çıkışını 2019 senesinde Çok Güzel Hareketler Bunlar 2 dizisinde Hamza rolü ile yaptı.

Çok Güzel Hareketler Hamza Yazıcı kimdir

Hamza Yazıcı 4 Şubat 1999 senesinde Hatay’da Antakya’da dünyaya gözlerini açtı. Ailesi annesi ve kardeşlerinin boyları standart boylardır. Eğitim yaşamına Antakya’da başlayan oyuncu Hamza Yazıcı çok ufak yaşlarda oyuncu olmak istedi. 2005 senesinde İstanbul’a geldi. 2007 senesinde 8 ay süren temel oyunculuk eğitimi aldı.

Oyunculuk kariyerine 2008 senesinde başlayan Hamza Yazıcı kameraların karşısına ilk kez 2014 senesinde “Piyasadan Büyük Alacağımız Var” adlı sinema filminde “Anlatıcı” rolü ile yer aldı. Aynı yıl  “Polis Akademisi Alaturka” sinema filminde de oynadı. 2016 senesinde “Görevimiz Komedi” TV Show program ile adını duyurmaya başladı. 2017 senesinde “Kolonya Cumhuriyeti” sinema filmi ile “Uzaylı Yasin” rolü ile epey ilgi gördü. 2018 senesinde “Güldür Güldür Show” programında “Taylan” rolü ile çıkış yaptı. En büyük çıkışı ve zirvesini 2019 senesinde BKM “Çok Güzel Hareketler Bunlar 2” ile gerçekleştirdi. Bilhassa oynadığı mafyavari tiplemeler herkes aracılığıyla çok sevildi ve takdir gördü.

Hamza Yazıcı bekar olup şimdilerde çalışmalarına sürdürmektedir.

Hamza Yazıcı tiyatro oyunları

  • 2020 İnci Krallığı Prensesleri Müzikali

Hamza Yazıcı dizileri ve filmleri

Hamza Yazıcı hangi dizilerde oynadı, oynadığı tüm filmlerin listesi aşağıda bulunmaktadır.

  • 2020 Çok Güzel Hareketler Bunlar 2 TV Dizisi
  • 2019 Organize İşler 2: Sazan Sarmalı (Muko) Sinema Filmi
  • 2018 Güldür Güldür Show TV Dizisi
  • 2017 Kolonya Cumhuriyeti (Uzaylı Yasin)
  • 2016 Görevimiz Komedi TV Dizisi
  • 2014 Polis Akademisi Alaturka Sinema Filmi
  • 2014 Piyasadan Büyük Alacağımız Var (Anlatıcı) Sinema Filmi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.