Hamdi Alkan Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

25.10.2021
300
Hamdi Alkan Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Hamdi Alkan Kimdir? Biyografisi, bölümünde Hamdi Alkan Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Hamdi Alkan Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Hamdi Alkan Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Hamdi Alkan

Hamdi Alkan, 15 Temmuz 1967 senesinde Hatay’a bağlı Döver köyünde dünyaya geldi. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümü mezunu olan Hamdi Alkan, 1995-2004 senelerı içinde yayına giren Reyting Hamdi skeçleri ile tanındı.

İlk olarak Kanal 6’da yayına giren skeçler ardından Show TV ve Atv’de sürdü. Daha sonraki senelerda bazı tv kanallarında tekrar bölümleri de yayınlandı. Hamdi Alkan; Gazman, Bush, Kaddafi, Süleyman Demirel, Saddam gibi gündemde ki bir çok ismin şekline bürünerek seyircinin beğenisini kazandı.

Reyting Hamdi ile kendi ispatlayan Hamdi Alkan, dizilerde yönetmenlik yapmaya başladı. 

2007-2011 senelerı içinde Bülent Emin Yarar, Sinem Öztürk, Bülent Çetinaslan ve Barış Atay’ın başrollerini paylaşımı yaptığı Arka Sıradakiler adlı dizisinin 5 sezon boyunca yönetmenliğini yaptı. Dizinin 5. Sezonunun yapımcılığını da üstlenen Hamdi Alkan, 2010’da yine Bülent Emin Yarar’ın oynadığı Öğretmen Kemal adlı dizisinin de yönetmenliğini yaptı.
2009 senesinde Turgut Özakman’ın konusunu yazdığı, Dersimiz Atatürk adlı sinema filminin yönetmenliğini yaptı.
2013 senesinde Aşk Emek İster dizisini yöneten Hamdi Alkan, son kez 2014 senesinde yayınlanma ya başlayan ”Gubette Aşk” adlı dizinin yönetmenliğini yapıyor.

Hamdi Alkan ve Selen Görgüzel 24 Nisan 2014 tarihinde evlendi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.