Halil Babür Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

30.10.2021
120
Halil Babür Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Halil Babür Kimdir? Biyografisi, bölümünde Halil Babür Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Halil Babür Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Halil Babür Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Halil Babür

Halil İbrahim Babür, 26 Haziran 1987 senesinde Bitlis’te dünyaya geldi. Lise tiyatrosuyla tiyatro ve oyunculuğa başladı. Çocuk, gençlik ve özel tiyatrolarda profesyonel oyuncu olarak oynadı. Şehir Tiyatrolarına bağlı olarak Mekan Tiyatro Festivali’nde köy seyirlik oyunlarında görev aldı.

Halil Babür, Çeşitli dallarda temel eğitimleri de buradaki atölye çalışmalarında (pantomim, tahta bacak vs) gördü. 2 sene art arda mezun olduğu lisenin oyunlarının rejisörlüğünü yaptı ve çeşitli ödüller aldı.

Kamerayla ilk tanışıklığı kendi kısa film grupları olan “Nampas Film” bünyesinde çekmiş oldukları filmlerle başladı. Bu filmlerde çeşitli roller oynadı. 2008 senesinde profesyonel olarak dizi filmlere adım attı. “Melekler Korusun” adlı dizide “Hakan” karakterini oynadı. 2009 senesinde kurulan “İstanbul Yeni Sahne” adlı tiyatro gurubunun ana kadrosunda bulunan bulunmaktadır.

Halil Babür, son kez Show TV’de yayına giren Pis Yedili adlı gençlik dizisinde Trafo (Mert) rolünü oynamaktadır.

2011-2013 Pis Yedili – Trafo (Mert Karatütün)
2011 Tövbeler Tövbesi – Bahtiyarın Arkadaşı
2010 Gitme – Harun
2010 Ömre Bedel – Yaşar
2009 Ay Lav Yu – Faruk
2008-2009 Melekler Korusun – Hakan
2007 Tek Türkiye – Ferhat
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.