Hakan Ural Kimdir

30.09.2021
326
Hakan Ural Kimdir

Hakan Ural Kimdir?, biyografi bölümünde Hakan Ural Kimdir? biyografisi ile sizlerleyiz. Hakan Ural Kimdir? , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Hakan Ural Kimdir? – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Hakan Ural Kimdir

Magazin dünyasında bazı isimler her zaman gündemde kalmayı başarıyor. Oyunculukları, kelimeleri, birlikte olduğu insanlar önceden evli oldukları gibi farklı nedenler bireylerin sürekli olarak kendinden söz edilmesine neden oluyor. Bu isimlerden birisi de Hakan Ural’dır. Son zamanlarda magazin programı sunuculuğu yapan Ural ile ilgili görenler Hakan Ural kimdir tarzı aramalar yapıyorlar.

Manken, oyuncu ve sunucu olarak tarif edilebilecek Hakan Ural kaç yaşındadır diyenler için Ural, 10 Mayıs 1967 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Dolayısıyla Hakan Ural nerelidir sualinin yanıtını İstanbullu olarak verebiliriz. Annesi Ceyhan Cem’dir. Babası ise Selçuk Ural’dır. İkili hiç evlenmemişler, hatta babası 16 yaşına kadar Hakan Ural’ın kendi çocuğu olduğunu dahi kabul etmemiştir. Hakan Ural fakat 17 yaşına geldiğinde babasının velayetine geçebilmiştir.

Fındıkzade’de anneannesinin evinde büyüyen Ural, ufak yaştan bu yana ayakkabı boyacılığı yapmaya başlamış, elektrikçi yanında çalışmış, su satarak para kazanmamıştır. 16 yaşında mankenlik yapmaya başlayan Ural, ardından Yeşilçam’dan teklifler almaya başlamış, fakat okulu sebebiyle Amerika’ya gitmiştir. Daha sonra 19 yaşında Sibel Can’la evlenmiştir. Medyatik bir evlilik gerçekleştirmişler, genç yaşta baba olmuştur.

Hakan Ural’ın Kariyer Hayatı

Hakan Ural, ilk kez 1986 senesinde Banu Alkan ile birlikte oynadığı Mavi Yolculuk adlı filmle ünlenmiştir. 1987 senesinde Harika Avcı, serpil Çakmaklı, Oya Aydoğan gibi çeşitli isimlerle birlikte başrol oyucusu olarak görev almıştır.

Hakan Ural, Sibel Can ile evliyken bunun yanı sıra emlakçılık yapmıştır. Nükhet Duru, Sezen Aksu, Hülya Avşar ve Kayahan gibi isimlerin uzun yıllar oturdukları evleri o kendilerine satmıştır. 1999 senesinde sahte çürük raporu aldığı gerekçesiyle 10 ay hapis cezasına çarptırılmış, 3713 sayılı Şartlı Tahliye Yasası ile cezasının beşte ikisini yatarak tahliye olmuştur. Tahliyesinin sonrasında hemen askere alınmış, acemi birliğini Hatay’da usta birliğini Van’da geçirmiştir.

Hakan Ural, 2008 senesinde başrollerinde Kadir İnanır’ın oynadığı İpsiz Recep adlı dizide Nihat Nikerel, Burcu Kara, Mesut Akusta gibi isimlerle birlikte rol almıştır. 2009 senesinde Kolpaçino, Bir Şehir Efsanesi adlı sinema filminde Şafak Sezer, Aydemir Akbaş, Ali Sürmeli gibi isimlerle birlikte oynamıştır.

Hakan Ural, 2010 senesinde Metro Grubun sahibi olan ve çeşitli dosyalardan yargılanan Galip Öztürk’ün otellerinin genel koordinatörlüğünü üstlenmiştir.

2012 senesinde gelindiğinde Saruhan Hünel, Sermin Hürmeriç, Burak Sergen, Kürşat Başar gibi isimlerle Araf Zamanı adlı dizide rol almıştır. 2014 senesinde Kod Adı K.O.Z adlı filmde oynamış, 2015’te Can Tertip filminde, 2016 senesinde Kehribar dizisinde, 2017 senesinde Ketenpere filminde bulunmuştur.

Sunuculuk da yapan Hakan Ural, Ocak 2017’de TV 8’de yayına giren Aramızda Kalmasın adlı programın sunuculuğunu Duygu Çetinkaya ve Jess Molho ile birlikte yapmaya başlamıştır. 30 Ekim 2017’den bu yana yine TV 8’de Seda Akgül ile birlikte Gel Konuşalım adlı programı sunmaya başlamıştır. 14 Şubat 2018’de programın adı Survivor Konuşalım olmuş, her sabah programda Survivor yarışma programı konuşulur olmuştur.

24 Eylül 2019’da söz konusu programdan ayrılmış, Ekim 2019’dan bu yana Kanal D’de yayına giren Neler Oluyor Hayatta adlı programı Seda Akgül ile sonrasında da Nur Tuğba Algül ile birlikte sunmaya başlamıştır.

Hakan Ural’ın Evlilikleri

Hakan Ural iki kez evlenmiştir. Birinci eşi Sibel Can ile 28 Eylül 1988 tarihinde evlenmiş, 17 Şubat 1999 tarihinde boşanmıştır. Engincan ve Melisa adında çiftin iki çocuğu mevcuttur. İkinci evliliğini ise 2002 senesinde tanıştığı Saray Halı’nın sahibinin torunu olan Ezgi Can yapmış, çift 2005 senesinde evlenmiştir. Bu evlilikten Gisella adında bir kızı bulunmaktadır.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.