Hakan Kurtaş Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

26.10.2021
202
Hakan Kurtaş Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Hakan Kurtaş Kimdir? Biyografisi, bölümünde Hakan Kurtaş Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Hakan Kurtaş Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Hakan Kurtaş Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Hakan Kurtaş

Hakan Kurtaş, 7 Eylül 1988 senesinde İzmir’de dünyaya geldi. Liseyi Bursa Anadolu Lisesinde bitirdiktan sonra, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olan Hakan Kurtaş’ın Annesi İktisatçı Babası Çocuk Doktoru. Annesi 3 yaşındayken İktisattan vazgeçip, tekrar sınava girerek resim öğretmenliğini bitirmiştir. Kendisinden ufak 2 erkek kardeşi mevcuttur.

Hakan Kurtaş, ortaokulda tiyatroya ilgi duymaya başladı ve lisede tiyatro oyunculuğuna başladı.


2010 senesinde DOT Tiyatrosunun Punk Rock oyununda bulunan Hakan Kurtaş, atv de yayına giren Kenan İmirzalıoğlu’nun oynadığı, Ezel dizisinin final bölümünde “Can Uçar” kişiliğini canlandırmıştır.

2011-2012 senelerı içinde TMC yapım aracılığıyla Kanal D hazırlanan ve ardından Star tv ye transfer olan ”Bir Çocuk Sevdim” adlı dizide  “Sinan Harmangil” karakteri ile asıl çıkışını yaptı.

2012 senesinde başrolünü Hatice Aslan ile paylaşımı yaptığı Vücut filminde başından trajik olaylar geçen “İzzet Gündünyaya geldi” kişiliğini canlandırmıştır. Yine 2012 senesinde DOT tiyatrosunun Murat Daltaban yönetmenliğindeki oyunu Beautiful Burnout / Süpernova da bir boksörü canlandırmıştır. Rolüne hazırlanmak için uzun süre boks eğitimi almıştır. Esme Madra yönetmenliğindeki Meşakkat ve Karısı kısa filminde oynadı.

”Meşakat ve Karısı” adlı kısa filmindeki rolü ile, Akbank 9.Kısa Film Festivali kapsamı içinde, ‘Kurmaca Kısa Filmler’ kategorisinde yarıştı.

Hakan Kurtaş, 2013 senesinde Arkadaşları Ulaş Tuna Astepe ve Cem Tunçer ile birlikte Bir Aralık adlı bir müzik grubu kurmuşlardır. Hakan Kurtaş, bu müzik grubunda hem söz yazıp beste yapıyor, hemde gitar çalıp şarkı dile getiriyor. Şarkılarını da internet’ten paylaşımı yaptılar.


2016 Seddülbahir 32 Saat – Nazif
2015 Saruhan – İbrahim
2015 Analar ve Babalar – Murat Turan
2013 A.Ş.K – Kerem
2012 Bir Çocuk Sevdim – Sinan Harmangil
2012 Vücut – İzzet Gündünyaya geldi
2011 Ezel  – Can Uçar
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.