Hakan Girginer kimdir, Hakan Girginer kaç yaşında?

07.11.2021
271
Hakan Girginer kimdir, Hakan Girginer kaç yaşında?

Hakan Girginer kimdir, biyografi bölümünde Hakan Girginer biyografi sayfası ile karşınızdayız. Hakan Girginer kaç yaşında?, Hakan Girginer memleketi neresi, Hakan Girginer facebook, Hakan Girginer nereli, Hakan Girginer instagram, Hakan Girginer ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Hakan Girginer kimdir? başlığımızın detayları..

Hakan Girginer Kimdir – Hakan Girginer Biyografi

 İstanbul Boğaziçi Üniversitesi’nde Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü’nde mezun olan Hakan Girginer, 1962  Ankara doğumludur.

Mesleki kariyerine Alaska’da otel yöneticiliği ile başladı. Burada kayak yarışmalarına katılarak ikincilik ve üçüncülük ödülünün sahibi oldu.

Medya kariyerine ve televizyon ekranlarına “Sanayi Savaşları” adlı belgesel programı ile başladı. 2019 senesinde TRT’de yayına giren “Su Savaşları” adlı belgesel programında Çağlar Demirkapı ile birlikte bir araya getirdikları program aracılığıyla tanındı. 

Hakan Girginer, Çağlar Demirkapı ile birlikte TRT’de ekranlara gelen  “Su Savaşları” belgeselinde dünyanın değişik coğrafyalarında su sorunu ile boğuşan bireylerin ilk defa içme suyu ile buluştuklerini konu alan belgesel programı ile ekranlara gelmiştir.  Burada tüm dünyanın dikkatini üzerine çekmeyi başaran  Hakan Girginer bu başarısını aldığı ödülle de taçlandırmıştır.

2019 senesinde“Su Savaşları” Belgeseli Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği’nin (RTGD) Geleneksel “Medya Oscarları Ödülleri’nde “En İyi Belgesel” ödülüne layık görülen program olmayı başarmıştır. 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.