Hakan Bayrakçı Kimdir Biyografisi ve Hayatı

30.09.2021
658
Hakan Bayrakçı Kimdir Biyografisi ve Hayatı

Hakan Bayrakçı Kimdir? Biyografisi ve Hayatı, biyografi bölümünde Hakan Bayrakçı Kimdir? Biyografisi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Hakan Bayrakçı Kimdir? Biyografisi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Hakan Bayrakçı Kimdir? Biyografisi ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Hakan Bayrakçı Kimdir-Biyografisi ve Hayatı
Hakan Bayrakçı Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

SONAR araştırma şirketinin başkanı olan Hakan Bayrakçı kimdir? Biyografisi ve Hayatı. Hakan Bayrakçı, 1960 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Baba tarafı Erzurum, anne tarafı ise İstanbulludur. Sırmahan ve Mehmet isimlerinde iki kardeşi daha bulunmaktadır. Hakan Bayrakçı öğrenimini Saint Benoit ve Saint Michel Fransız kolejlerinde tamamlamıştır. Lisans öğrenimini İstanbul Üniversitesi Tarih bölümünde tamamlamıştır.

Hakan Bayrakçı, 1982 ve 1984 senelerı içinde “Çadırlar” ve “Ortaçağ ve Türkler”, “Kırmızı Fırtına” isimli kitapları yazmıştır. 1988 yılına gelindiğinde SONAR araştırma şirketini kurmuştur. Hakan Bayrakçı; Bülent Ecevit ve Süleyman Demirel gibi siyasetçilerin profesyonel danışmanlığını yapmıştır.

Ardından Hakan Bayrakçı; 40 bakan, 140 belediye başkanı ve 7 başbakana da profesyonel danışmanlık vermiştir. TRT1 ekranlarında 2003 ve 2006 senelerı içinde tarih programı sunmuştur. Birçok televizyon programında konuk yorumcu olarak katılım sağlamıştır. İngilizce ve Fransızca dillerini bilen Hakan Bayrakçı; mesleğinden kalan boş zamanlarında çok sesli müzik besteleri ve resim yapmaktadır. Ayrıca sanat tarihi, klasik türk ve batı müziği, futbol gibi hobileri de bulunmaktadır.

Hakan Bayrakçı’nın Mesut isminde bir oğlu bulunmaktadır. En son bir çok muhtelif dernek ve vakıfta da yöneticilik yapan Hakan Bayrakçı, İstanbul’da yaşamaktadır.

Hakan Bayrakçı’nın Kitapları

  • Çadırlar
    Ortaçağ ve Türkler
    Kırmızı Fırtına
    2013 – Bozkırın Oğlu Cengiz Han

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.