Güzel ve İddialı Spiker Ece Üner Kimdir

30.09.2021
156
Güzel ve İddialı Spiker Ece Üner Kimdir

Güzel ve İddialı Spiker Ece Üner Kimdir?, biyografi bölümünde Güzel ve İddialı Spiker Ece Üner Kimdir? biyografisi ile sizlerleyiz. Güzel ve İddialı Spiker Ece Üner Kimdir? , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Güzel ve İddialı Spiker Ece Üner Kimdir? – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Güzel ve İddialı Spiker Ece Üner Kimdir
Güzel ve İddialı Spiker Ece Üner Kimdir

Güzel ve İddialı Spiker Ece Üner Kimdir? Özge Ece Üner, 1981 senesinde İstanbul’da doğmuştur. Eskiden CNN Türk’te genel müdürlük yapan bunun yanı sıra asker kökenli olduğunu dile getirdiği babası Dinç Üner’dir. Ece Üner lise eğitimini Koç Özel Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini ise Koç Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okuyarak mezun olmuştur. Küçüklükten beri asker gibi yetiştirildiğini söyleyen Üner, ardındansında eğitimlerine yurt dışında devam ederek; Paris’te Sorbonne Üniversitesi’nde Fransızca Dil Eğitimi ve Brüksel’de ise Avrupa Birliği konusu üzerine eğitimler almıştır.

Ece Üner kariyerine Avrupa Birliği muhabiri olarak başlamıştır. Daha sonra NTV’de kısa bir süreyle çalışmış ve 2006’da CNN Türk’ün spor servisinde çalışma olanağı bulmuştur. Hafta sonu spor haberlerini sunarak ekranlarda boy göstermiştir. 2007 senesinde ise Orkun Yazgan ile birlikte yine CNN Türk’te Yeni Gün adlı haber programını sunmuştur. 2 yıl sonra Habertürk’e geçiş yaparak 2010 senesinde Olduğu Gibi adlı tartışma programını 1 yıl sunduktan sonra Akşam Raporu haber programını sunmaya başlamıştır. 2012’den 2014 yılına kadar ise Enine Boyuna isimli programı hazırlayıp sunmuştur.

Show Haber Kariyeri

Birçok yerde ve kanalda çalışarak tecrübe kazanan güzel sunucunun 2014 senesinde başladığı Show TV Ana Haber spikerliğini 2015’te Jülide Ateş üstlenmiş; Ateş’in ayrılmasından sonra 2018 senesinden günümüze Show Ana Haber’in bi hayli beğeni alan sunucusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Ece Üner hitap ediş şekli ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Tespit ve yorumları ile taşı gediğine koymak deyiminin hakkını vermektedir.  Yetenekli spiker, şarkıcı Berkay ve Arda Turan içindeki davada çıkan karar yorumu ile gündeme gelmiş ve daha çok konuşulmuştur. Sık sık gündemdeki sosyal ve toplumsal konular ile ilgili yaptığı yerinde ve cesaretli eleştirilerle de sevilerek izlenmeye devam edilmektedir.

Ana haber bülteninde Mehmetçiğe asker selamı yollayarak da adından çok fazla söz ettirmiştir. “Kağıt Toplayan Çocukların Tehlikeli Anları” konulu haberi sunarken dili sürçerek Ankara yerine Angara diyen Ece Üner, Emre Saygı’nın Hadi Be programında ‘İnsanların gülmeye ne kadar ihtiyacı olduğunu gördüm bir kere daha. Oysa ben hep dile getiriyorum kamyoncunun tekiyim yani Angara ne ki!’ diyerek içten açıklamalarda bulunmuştur.

Ece Üner, Habertürk’te haber spikerliği yaparken 2013 senesinde CNN Türk’te spikerlik yapan Deniz Bayramoğlu ile dünya evine girmiştir. Roma’da evlenen çiftin Güneş adında çocukları mevcuttur.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.