Güven Kıraç Kimdir Nereli? Tövbeler Olsun Namzet Horanta Kim?

26.10.2021
118
Güven Kıraç Kimdir Nereli? Tövbeler Olsun Namzet Horanta Kim?

Güven Kıraç Kimdir Nereli? Tövbeler Olsun Namzet Horanta Kim?, biyografi sitemizde, Güven Kıraç Kimdir Nereli? Tövbeler Olsun Namzet Horanta Kim? başlığı altında makale bir araya getirdik. Güven Kıraç Kimdir Nereli? Tövbeler Olsun Namzet Horanta Kim? biyografisi yazımızda…

Güven Kıraç Kimdir Nereli? Tövbeler Olsun Namzet Horanta Kim?

TRT 1 ekranlarında yayına giren yeni komedi dizisi Tövbeler Olsun dizisinde Namzet Horanta kişiliğini canlandıran Güven Kıraç kimdir ve nereli? Kaç yaşında? Bugüne kadar olduğu filmleri ve dizileri nelerdir? Boyu, burcu ve kilosu nedir? Ayrıntılı biyografisi. İnstagram, Facebook ve Twitter adresi ne? YouTube kanalının adı ne?

(Dilerseniz bu yazıya Serhat Uzunkök YouTube kanalından video şeklinde de varabilirsiniz)

Güven Kıraç Video Biyografisi

Güven Kıraç Kimdir Ve Nereli? Tövbeler Olsun Namzet Kim?

Güven Kıraç 5 Nisan 1968 tarihinde İstanbul Haseki’de dünyaya gözlerini açtı. Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusudur.
Anne tarafı Balkan göçmeni,Arnavut asıllı olan Güven Kıraç, Abhaz kökenlidir.
Bir röportajında aile büyüklerinin geçmişte Adapazarı’na yerleştiğini ve sülalesinin hala büyük bölümününün Adapazarı Akyazı Kuzuluk Köyü’nde yaşadığını belirtmiştir.

Gökhan Kıraç adında kendisi gibi oyuncu olan bir erkek kardeşi mevcuttur.
4 yaşındayken ailesi iş için Almanya’ya göçmüş fakat 1.5 yıl sonra geri dönmüşlerdir.

Lise’yi Zincirlikuyu İnşaat Teknik ve Yapı Meslek Lisesi’nde okudu.
Lise senelerında amatör olarak tiyatroyla alakadar olmaya başladı.
Daha sonra bu ilgiyi profesyonel olarak icra etmeye başladı ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitimini alarak mezun oldu. Aynı zamanda üniversite senelerında profesyonel sporculuk yaptı. Cimnastik yaptı, Eczacıbaşı’nda, basketbol oynadı fakat sonrasında bıraktı.

Güven Kıraç, 1986 senesinden bu yana çeşitli tiyatrolarda, reklam filmlerinde, dizilerde ve filmlerde oynadı.
2 yıl Devlet Tiyatrosu sanatçısı olarak çalıştıktan sonra kendi isteği ile ayrıldı.
Tiyatrodaki ilk profesyonel oyununa 1990 senesinde Ahmet Uğurlu aracılığıyla kurulan Karşı Tiyatro’da, ‘Hamlet İki Orijinaline Beş Basar’ isimli oyun ile çıktı.

Kameralar karşısına ise ilk kez 1997 senesinde yayına giren Dostlar Pasajı adlı dizi ile çıkan Güven Kıraç, 2000 senesinde Salkım Hanım’ın Taneleri adlı filmle 19. İstanbul Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu, 2011’de de 22. Ankara film festivali’nde Kavşak filmi ile en iyi erkek oyuncu seçildi.
Saymakla bitmeyecek kadar çok film ve dizi ile hafızalara kazınan usta oyuncu şimdilerde TRT 1 ekranlarında yayına giren Tövbeler Olsun dizisinde, Namzet Horanta kişiliğine hayat veriyor.

Sanat camiasında, olduğu her çalışmada çok değişik karakterleri canlandırması ile tanınan Güven Kıraç, başarı formülünün her seferinde birbirinden alakasız karakterleri oynamak olduğunu düşünüyor.

Usta oyuncu yaşantısını İstanbul’da sürdürüyor. Bahçe işleriyle uğraşmayı seviyor. Boş zamanlarında balık tutuyor, Şiir ve felsefe üzerine yazılar yazıyor ve resim yapıyor. Bilhassa portre fotoğraflarıne çok alakalı, hatta 2014 senesinde bu fotoğraflarınden bir araya gelen bir sergi de açmış. Yaptığı fotoğrafları de sürekli olarak İnstagram hesabından da paylaşıyor.

Sosyal Medya Hesapları

Facebook, Twitter ve İnstagram’ı aktif bir biçimde kullanan ünlü oyuncunun, oyuncu olan sıkı arkadaşı Erkan Can ile açtığı bir YouTube kanalı da yer alıyor. Bu yazının hazırlandığı an saygınlığı ile mavi tıklı resmi İnstagram hesabında 33.700 takipçisi, Twitter hesabında 31.700 takipçisi,
Erkan Can ile açtıkları Mesela Dedik isimli YouTube kanalında da 50 bin 200 abonesi yer alıyor.

Oyuncu olduğu için araştırılan şu klasik bilgileri de verelim. Güven Kıraç, 1.65 boyundadır, 73 kilodur ve Koç burcudur.

İnstagram Adresi https://www.instagram.com/guvenkirac/

Twitter Adresi https://twitter.com/GuvenKiracResmi

YouTube Kanalı https://www.youtube.com/channel/UCatWVwvuOyzetuRxIG9v_oA

Facebook Sayfası https://www.facebook.com/guvenkiracresmisayfasi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.