Gürsel Tekin Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

13.09.2021
428
Gürsel Tekin Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

Gürsel Tekin Kimdir?, biyografi bölümümüzde Gürsel Tekin Kimdir? başlığı ile karşınızdayız. Gürsel Tekin Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Gürsel Tekin Kimdir? – Kaç Yaşındadır? – Memleketi Neresi

(0) (0)
Ad Soyad Gürsel Tekin
Meslek Siyasetçi
Yaşı 57 (1964-06-17)
Boyu
Burcu İkizler
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Nihan Tekin
Sevgilisi
Doğum Yeri Ardahan

Gürsel Tekin Kimdir? Biyografi

Gürsel Tekin, 17 Haziran 1964 tarihinde Ardahan’ın Göle beldesinde dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitimini dünyaya geldiğu şehirde okumuş, orta öğretim eğitimini Kars Alpaslan Lisesi’nde tamamlamıştır.  

Yüksek öğretim için girdiği sınavda ‘Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ni kazanmış olsa da birtakım nedenlerden dolayı eğitim hayatına devam edememiştir. Ailesiyle İstanbul’a yerleşme kararı alan Tekin, burada garson kez çalışmaya başlamıştır.  

Siyasete atılma kararı aldıktan sonra ise 1984 senesinde ‘Sosyal Demokrasi Partisi’ne katılma kararı almıştır.

Başarılı siyasetçinin katıldığı SODEP, sonrasında Sosyal Demokrat Halkçı Parti ismini almış ve Tekin, bu partideki çalışmalarına da devam etmiştir.  

1989 senesindeki Türkiye yerel seçimlerinde SHP’den ‘Kadıköy Belediye Meclisi’ kullanıcı hesabıne seçilmiş ve 1995 senesinde da Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olmuştur.  

Siyaset bölgesindeki başarıları üzerine 2004 ve 2009 senelerında gerçekleşen yerel seçimlerde de ‘İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis’ kullanıcı hesabıne getirilmiştir.  

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’nın Kemal Kılıçdaroğlu olmasının sonrasında 2011 ve 2015 senelerında da İstanbul milletvekili olmuş ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girmiştir.  

8 Mayıs 2014 tarihinde ‘CHP Genel Sekreteri’ görevine atanan Tekin, 24 Ocak 2016 tarihine kadar da bu görevine devam etmiştir.  

Gürsel Tekin, 2005 senesinde Nihan Tekin ile dünya evine girmiş ve bu evlilikten 3 çocuk sahibi olmuştur.  

17 Aralık 2020 Perşembe 09:53
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.