Gürcan Bilgiç Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

02.02.2022
522
Gürcan Bilgiç Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Gürcan Bilgiç Kimdir?, biyografi sitemizde Gürcan Bilgiç Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Gürcan Bilgiç Kimdir? kaç yaşında?, Gürcan Bilgiç Kimdir? memleketi neresi, Gürcan Bilgiç Kimdir? evi nerede, Gürcan Bilgiç Kimdir? nereli, Gürcan Bilgiç Kimdir? instagram, Gürcan Bilgiç Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Gürcan Bilgiç Kimdir? Biyografi

Gürcan Bilgiç Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Gürcan Bilgiç kimdir? Peki, Gürcan Bilgiç babası kim? Gürcan Bilgiç yaşı merak konusu oldu. Peki, Gürcan Bilgiç kaç doğumlu? Gürcan Bilgiç hangi takımı tutuyor?
Bazı görüşlere göre acaba Gürcan Bilgiç Fenerbahçeli mi?

Gürcan Bilgiç doğum tarihi, Gürcan Bilgiç yaşamı, memleketi, Gürcan Bilgiç aslen nereli, özgeçmiş bilgileri, biyografi bölümümüzde.

İşte Gürcan Bilgiç ile ilgili araştırılan tüm detaylar.

1965 İstanbul doğumlu olan Gürcan Bilgiç aslen Kilisli olup dedesi Kilis Müftüsü Muharrem Efendi’dir. Gazeteci ve bunun yanı sıra spor yazarıdır.  Spor camiasının ünlü simalarından usta spor yazarı Necati Bilgiç, Gürcan Bilgiç’in babasıdır. Gürcan Bilgiç’in annesinin adı da Perihan Bilgiç’tir. Ayrıca akrabalık zinciri bunlarla da sınırlı değildir. Necati Bilgiç bunun yanı sıra Hıncal Uluç’un da dayısıdır. Gürcan Bilgiç’in babası usta yazar Necati Bilgiç 2015 senesinde yaşamını yitirmiştir.

Eğitim yaşamını ve gençlik senelerını İstanbul’da geçiren Gürcan Bilgiç İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olmuştur. Gürcan Bilgiç gazetecilik kariyerine 1982 senesinin başlarında Cumhuriyet Gazetesi’nde başlamıştır.

Bu süreci uzun soluklu olarak 12 yıl çalışması ile Milliyet Gazetesi takip eder. Gürcan Bilgiç Şansal Büyüka ile çalışma fırsatı elde etmiştir. Gazetecilik kariyeri boyunca editör, fotomuhabiri ve sayfa yönetmenliği yapmıştır. Gürcan Bilgiç ülkemizin 3 büyük takımında da görev almıştır. Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe’de muhabirlik yapmıştır.

Gürcan Bilgiç, 2003 senesinden beri Fotomaç ve Sabah gazetelerinde yazılarını kaleme almaktadır. Ayrıca TV ekranlarında A Spor ekranlarında yorumcu olarak çıkmaktadır.

Gürcan Bilgiç  evli ve iki oğlu mevcuttur. Kendisi koyu bir Fenerbahçe taraftarıdır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.