Güneri Civaoğlu Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

26.10.2021
282
Güneri Civaoğlu Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Güneri Civaoğlu Kimdir? Biyografisi, bölümünde Güneri Civaoğlu Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Güneri Civaoğlu Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Güneri Civaoğlu Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Güneri Civaoğlu

Güneri Cıvaoğlu, 30 Temmuz 1939 senesinde Ankara’da dünyaya geldi. Güneri Civaoğlu, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okurken bunun yanı sıra gazetecilik de yapan Cıvaoğlu, Akis dergisi ve Yeni İstanbul gazetesinde muhabir olarak çalıştı.

TRT’nin kuruluşunda sabah haberlerini hazırlayan ekibin başındaydı. Strasbourg Üniversitesi’nde bir süre ekonomi okudu, izleyen senelerda Tercüman Gazetesi’nin genel yayın yönetmeniydi.

Güneri Civaoğlu, Güneş Gazetesi’ni ortağı ve genel yayın yönetmeni olarak kurdu. 1986-1996 senelerı arası Sabah Gazetesi’nde köşe yazarı, Show TV nin genel müdürü idi. 1996’dan bu beri Milliyet Gazetesi’nin başyazarıdır. Kanal D’de 8 yıl siyasi hadiseleri yorumladı. Durum adlı programı hazırladı ve sundu. 5 yıl Kanal D’de yayına giren Şeffaf Oda programını hazırlayıp sundu. Yeni yayın zamanında Kanal D’yi bırakarak FOX (Türkiye)’de programına sürdürmektedir.


Bilgi Üniversitesi’nde İletişim dersleri veren Güneri Cıvaoğlu, bunun yanı sıra İstanbul Barosunda kayıtlı avukattır. Medeni hali evlidir.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.