Güner Ümit kimdir, Güner Ümit kaç yaşında?

07.11.2021
393
Güner Ümit kimdir, Güner Ümit kaç yaşında?

Güner Ümit kimdir, biyografi bölümünde Güner Ümit biyografi sayfası ile karşınızdayız. Güner Ümit kaç yaşında?, Güner Ümit memleketi neresi, Güner Ümit facebook, Güner Ümit nereli, Güner Ümit instagram, Güner Ümit ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Güner Ümit kimdir? başlığımızın detayları..

Güner Ümit Kimdir – Güner Ümit Biyografi

Güner Ümit, 1945 senesinde Eskişehir’de doğmuştur. Birçok yerli ve yabancı filmlerin seslendirmesinde sesi ile katkıda bulunmuştur. 1995 yılına kadar ekranların vazgeçilmez ismi olarak uzun yıllar sunuculuk yapmıştır.

Ünlü sunucu Güner Ümit ,televizyon ekranlarından uzun süre “Turnike” adlı yarışma programını sundu.1990’lı senelerda  Turnike  izlenme rekorları kırıyordu. 1995 senesinde canlı yayında “Turnike” adlı programı sunduğu sıralarda bir yarışmacıya “Yoksa siz Kızılbaş mısınız?” diye bir soru sormuştu, Alevilerden gelen tepkiler sebebiyle ekranlara veda etmek zorunda kalmıştı.

Güner Ümit Artık televizyonculuk defterini kapattım. Bir nevi  emekliye ayrıldım. Sigortadan emekli maaşımla geçiniyorum.Karı koca emekliyiz evde oturuyoruz. diyor.

Bugüne kadar seslendirme yaptığı bazı filmler ise, Kırmızı Güneş, Enter The Dragon, Bak Yeşil Yeşil, Sıralardaki Heyecan, Rocky, The Message, Avare, Caferin Çilesi, Yüz Numaralı Adam, Neşeli Günler, Köşe Kapmaca, Yusuf ile Kenan, Mork ve Mindy, Gülsüm Ana, Fahriye Abla, Yaz Bitti, Ölü Ozanlar Derneği, Oy Bebek, Bir Yabancı, Mahallenin Muhtarları, Elm Sokağındaki Son Kabus ve Kanun Namına.

Güner Ümit, Günay hanım ile evlidir. Özge adında bir kızı mevcuttur.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.