Gülseren Budayıcıoğlu Kimdir Biyografisi ve Hayatı

30.09.2021
218
Gülseren Budayıcıoğlu Kimdir Biyografisi ve Hayatı

Gülseren Budayıcıoğlu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı, biyografi bölümünde Gülseren Budayıcıoğlu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Gülseren Budayıcıoğlu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Gülseren Budayıcıoğlu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Gülseren Budayıcıoğlu Kimdir Biyografisi ve Hayatı

TV8 ekranlarında yayına giren “Doğduğun Ev Kaderindir” ve “Kırmızı Oda” isimli dizilere ilham veren Gülseren Budayıcıoğlu kimdir? Gülseren Budayıcıoğlu’nun yazmış olduğu “Madalyonun İçi” isimli kitaptan televizyona uyarlanmış olan “Kırmızı Oda” isimli dizinin başrolünde Binnur Kaya bulunmaktadır. Peki Gülseren Budayıcıoğlu kaç yaşında? Gülseren Budayıcıoğlu nereli?

Dizilerin güzel gitmesi üzerine insanlar aracılığıyla sürekli olarak Gülseren Budayıcıoğlu ismi araştırılmaya başlanmıştır. TV8 ekranlarında yayına giren “Doğduğun Ev Kaderindir” ve “Kırmızı Oda” dizilerine ilham vermiş olan Gülseren Budayıcıoğlu, bunun yanı sıra Psikiyatr olarak görev yapmaktadır.

Gülseren Budayıcıoğlu; mesleğini icra ederken hastaları ile yapmış olduğu görüşmelerinden harman yaparak “Madalyonun İçi” isimli bir kitap yazmıştır. Bu kitaptan esinlenilerek diziler de senaryolarını yazmıştır. İşte Gülseren Budayıcıoğlu‘nun biyografisi.

Gülseren Budayıcıoğlu; 1947 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini 1966 senesinde Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne giriş yaparak yapmaya başlamıştır. Gülseren Budayıcıoğlu, halen öğrenci iken TRT Ankara televizyonu ve radyosunda kadrolu olarak spikerlik yapmaya başlamıştır. Okul sonrasında da Ankara’da serbest hekimlik yapmıştır.

Gülseren Budayıcıoğlu; psikiyatr hekimlik yaptığı süre boyunca hastaları ile birlikte yaptığı görüşmelerini kaleme almıştır. Ardından bu yazıları “Madalyonun İçi” isimli kitapta toplamıştır. Gülseren Budayıcıoğlu; 2005 senesinde Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ve hastaların sosyal güvencelerini tercih ederek, ilk özel psikiyatr merkezini açmıştır. İsmini de Madalyon Psikiyatr Merkezi yapmış ve bir çok başarılı hekim ile çalışmıştır.

Gülseren Budayıcıoğlu; 2008 senesinde “Hayata Dön”, “Günahın Üç Rengi”, “Kral Kaybederse” isimli kitaplarını yayınlamıştır. Ardından 2013 senesinde Madalyon Psikiyatr Merkezi’nin bir şubesini Levent’te de açmıştır. Gülseren Budayıcıoğlu; kendine özgü tecrübelerini herkesle paylaşabilmek adına bir çok kitap yazmıştır.

Gülseren Budayıcıoğlu’nun Kitapları

  • Camdaki Kız
  • Hayata Dön
  • Kral Kaybederse
  • Günahın Üç Rengi
  • Madolyonun İçi
  • Kral Teo Kitabı

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.