Gülşen Bayraktar Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

14.09.2021
311
Gülşen Bayraktar Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

Gülşen Bayraktar Kimdir?, biyografi bölümümüzde Gülşen Bayraktar Kimdir? başlığı ile karşınızdayız. Gülşen Bayraktar Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Gülşen Bayraktar Kimdir? – Kaç Yaşındadır? – Memleketi Neresi

(0) (0)
Ad Soyad Gülşen Bayraktar
Meslek Şarkıcı
Yaşı 45 (1976-05-24)
Boyu 1,60
Kilosu 49 KG
Burcu İkizler
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Ozan Çolakoğlu
Sevgilisi
Doğum Yeri İstanbul

Gülşen Bayraktar Kimdir? Biyografi

Gülşen Bayraktar, 24 Mayıs 1976 tarihinde İstanbul’un Fatih beldesinde dünyaya gelmiştir. Annesinin adı Nimet, babasının adı Arslan’dır. Ayrıca babası makine mühendisidir.

Hem çocukluğunu hem de gençliğini Çapa’da geçiren Gülşen, bunun bunun yanında kendilerine ait olan fındık bahçeleri için de arada birOrdu’ya gidip gelmiştir.  

Orta öğretim eğitimini Şehremini Lisesi’nde bitirdiktan sonra, yüksek öğretim eğitim hayatına ise İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Nazariyatı Bölümü ile devam etmiştir. Ayrıca üniversite öğrenciliği zamanında İstanbul’daki bazı gece kulübü ve barlarda da sahne almış ve okurken çalışmıştır. Okulu ise ikinci sınıfa geçtiğinde bırakma kararı almıştır.  

Lise öğrenciliği zamanında Uzak Doğu dövüş sporları ile yakında zamandan ilgilenmiş ve karate eğitimi alarak siyah kuşak edinmiştir.  

Üniversite eğitimini bıraktıktan sonra, kendisini geliştirmek adına Türk Halk Müziği dersleri alan Gülşen Bayraktar, Çelik ve Bendeniz’e de 3 ay boyunca geri vokallik yapmıştır.  

1995 senesinde albüm yapımcısı Seray Turgay aracılığıyla keşfedilen şarkıcı, Gülşen’in Özkan Turgay ile tanışmasında da aracı olmuştur. Bu tanışmanın sonrasında aldığı albüm teklifini kabul etmiş ve Raks Müzik ile dört albümlük anlaşmaya imza atmıştır.

1996 senesinde ‘Be Adam’ adıyla ilk albümünü yayınlayan şarkıcı, 1997 senesinde Murat Varol ile dünya evine girmiştir. Evliliği sebebiyle müzik kariyerine ara vermiştir.  

2004 senesinde çıkartmış olduğu ‘Of Of’ albümü ile büyük bir çıkış yakalayan şarkıcı, bu şarkıyla Altın Kelebek ve Kral TV Video Müzik Ödülleri’ne de layık görülmüştür.

Yurtta Aşk Cihanda Aşk, Beni Durdursan Mı?, Bangır Bangır müzikleriyle de dinleyicilerinin beğenisini kazanan Gülşen, bunun bunun yanında şarkı sözü de kaleme almasıyla takipçilerinin takdirini elde etmiştir.

2015 senesinde YouTube’da en fazla izlenen Türk şarkıcı olan Gülşen Bayraktar, çok sayıda ödül almayı da başarmıştır.  

Sosyal sorumluluk projeleriyle de bizzat ilgilenen şarkıcı, 2011 senesinde UNICEF’in ‘Stars of İstanbul’ eğitim projesi için ‘En Parlak Yıldız’ adlı şarkısını kaleme almış ve söylemiştir.  

2012 senesinde Roman müziğini Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşatan The New York Gypsy  All-Stars ile Amerika’da 5 farklı şehirde toplamda 8 günlük turneye çıkmıştır. Bu şehirler, Boston, New York, Washington, Chicago ve New Jersey olmuştur.

İkinci evliliğini 2016 senesinde aranjör ve besteci Ozan Çolakoğlu ile yaşayan Gülşen’in bu evliliğinden de Azur Benan isminde oğlu olmuştur.

İkizler burcu detaylarına sahip olan Gülşen Bayraktar, 1.60 metre uzunlukta ve 49 kilogram ağırlıktadır.

Gülşen Bayraktar’ın bazı albümleri:

1996 – Be Adam

1999 – Erkeksen

2001 – Şimdi  

2006 – Yurtta Aşk Cihanda Aşk  

2013 – Beni Durdursan Mı?

2015 – Bangır Bangır  

31 Aralık 2020 Perşembe 17:54
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.