Gülfem Saydan Sanver Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

02.02.2022
292
Gülfem Saydan Sanver Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Gülfem Saydan Sanver Kimdir?, biyografi sitemizde Gülfem Saydan Sanver Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Gülfem Saydan Sanver Kimdir? kaç yaşında?, Gülfem Saydan Sanver Kimdir? memleketi neresi, Gülfem Saydan Sanver Kimdir? evi nerede, Gülfem Saydan Sanver Kimdir? nereli, Gülfem Saydan Sanver Kimdir? instagram, Gülfem Saydan Sanver Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Gülfem Saydan Sanver Kimdir? Biyografi

Gülfem Saydan Sanver Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Asıl mesleği araştırmacı – doktor olan Gülfem Saydan Sanver’in eğitim yaşamı İstanbul’da geçti. Fevziye Mektepleri Vakfı Özel Işık Lisesinden mezun oluktan sonra Marmara Üniversitesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde eğitimi sürdürdü.

Kariyer basamaklarını 4 yıl boyunca Citibank N.A’da Risk Yönetimi Bölümünde müdür yardımcılığı yaparak devam eden Gülfem Saydan Sanver, eğitim hayatına devam ederek Sorbonne Üniversitesinde Paris’te Yüksek Lisans yaptı. Yine aynı biçimde Amerika’da siyaset iletişiminin Oscar’ı olarak anılan Pollie Award’ı alan ilk Türk olarak ismini açıkladı.

2007 ile 2009 senelerı içinde Yeditepe Üniversitesinde sosyolojiye giriş dersleri verdi. 2010 senesinde Galatasaray Üniversitesinde Tubitak destekli araştırmalar yaptı.

2009 yerel seçimlerinde ise İstanbul Sarıyer Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç’in seçim kampanyasını yürüttü.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.