Gülbin Tosun kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
96
Gülbin Tosun kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Gülbin Tosun kimdir?, biyografi sitemizde Gülbin Tosun kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Gülbin Tosun kimdir? kaç yaşında?, Gülbin Tosun kimdir? memleketi neresi, Gülbin Tosun kimdir? evi nerede, Gülbin Tosun kimdir? nereli, Gülbin Tosun kimdir? instagram, Gülbin Tosun kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Gülbin Tosun kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Gülbin Tosun
Doğum tarihi: 8 Kasım 1977
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.73 cm
Kilo: 56 kg
Burcu: Akrep
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Boşanmış (Atıf Ünaldı ile)
Meslek: Haber spikeri
İnstagram hesabı için tıklayın

Gülbin Tosun nereli? Kaç yaşında?

Gülbin Tosun kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu, babası, eşi, sevgilisi, evli mi, kiminle evlendi, çocukları var mı? FOX sunucusu Gülbin Tosun gözleri neden kırmızı? Makyajsız hali? Estetiksiz hali, saç rengi, estetik oldu mu? Hangi kanallarda çalıştı, kısaca yaşamı ve biyografisi kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Gülbin Tosun yaşamı ve biyografisi

Gülbin Tosun Türk Haber spikeri ve program yapımcısıdır. Türkiye’de Fox TV’de sunduğu hafta sonu Ana Haber bültenleri ile tanınmaktadır.

Gülbin Tosun çocuğu var mı

Gülbin Tosun 8 Kasım 1977 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitim hayatına İstanbul Üniversitesi ve London School of Business Studies Marketing bölümünde sürdü.  Fox Ana Haber Hafta sonu sunucusu Gülbin Tosun’un mesleki kariyeri halen üniversite saatleri civarında başladı. TRT spikerlerinden özel ders alan Gülbin Tosun ülkeler arası Reuters Haber Ajansı’nda staj yaparak sektöre adımını attı.

Gülbin Tosun 1995 senesinde Türkiye’nin ilk haber kanalı “Kanal E” de vazifeye başladı. 1999 yılıda Reha Muhtar’ın haber ekibinde yer aldı ve Show TV’de “Gece Haberleri’ni” sundu. 2000 senesinde Tuncay Özkan ve Fatih Altaylı’nın teklifi ve desteği ile Kanal D ekranlarına transfer oldu. 2001 senesinde Londra Türk Radyosu’nde haber bültenlerini sundu. Bu zamandan sonra mesleğine kısa bir ara verdi ve Londra’ya gitti. 2003 senesinde Londra School of Business Studies Marketing’ten mezun oldu. 2006 senesinde SKY Türk ekrnalarında bu kez “Gülbin Tosun ile Sabah Haberleri!ni” sunmaya başladı. 2010 senesinde Fox TV’ye transfer olan Gülbin Tosun “Hafta Sonu Ana Haber Bülteni’ni” sunmaya başladı.

Gülbin Tosun özel yaşamında Gülbin Tosun 29 Ekim 2011 senesinde Demsa Grup sosyal platform direktörü Atıf Ünaldı ile nikah masasına oturdu. Lakin 2013 senesinde boşanma kararı aldı. Gülbin Tosun 2014 senesinde katıldığı Mesut Yar’ın programında gözaltlarındaki kırmızılık için alkol kullandığından dolayı olduğunu belirtmiştir.

Gülbin Tosun 2020 senesinde FOX TV ekranlarında Hafta Sonu Ana Haber Bülteni’ni sunmaya sürdürmektedir.

Gülbin Tosun hangi kanalarda çalıştı?

Gülbin Tosun çalıştığı televizyon kanalları aşağıda senelera göre yer almktadır.

  • 2010 Fox TV – Hafta Sonu Ana Haber Bülteni
  • 2006 SKY Türk – Gülbin Tosun ile Sabah Haberleri
  • 2001 Londra Türk Radyosu – Haber bültenleri
  • 2000 Kanal D – Sunuculuk ve Spikerlik
  • 1999 Show Tv – Gece Haberleri
  • 1995 Kanal E – Muhabirlik
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.