Gülay Afşar kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
556
Gülay Afşar kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Gülay Afşar kimdir?, biyografi sitemizde Gülay Afşar kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Gülay Afşar kimdir? kaç yaşında?, Gülay Afşar kimdir? memleketi neresi, Gülay Afşar kimdir? evi nerede, Gülay Afşar kimdir? nereli, Gülay Afşar kimdir? instagram, Gülay Afşar kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Gülay Afşar kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Gülay Afşar
Doğum tarihi: 11 Ocak 1978
Doğum yeri:  İstanbul
Boyu: 1.68 cm
Kilo:  50 kg
Burcu:  Oğlak
Eğitim durumu: Üniversite
Medeni hali: Evli (Murat Afşar ile)
Meslek: Sunucu, Televizyoncu
İnstagram hesabı için tıklayın.

Gülay Afşar nereli? Kaç yaşında?

Gülay Afşar kimdir, nereli, boy kilo ve yaş? Hangi burç? Evli mi? Eşi kim? Estetikli mi? Çocukları var mı? Gülay Afşar NTV Gece Gündüz programının sunucusu kimdir? Hangi programları sundu? Hangi kanallarda görev aldı? Sunumu, tarzı, güzelliği ve kıyafetleri ile Gülay Afşar yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Gülay Afşar yaşamı ve biyografisi

Gülay Afşar Türk televizyoncu ve sunucudur. 1997 senesinde başladığı kariyerine ulusal televizyonlarda güncel programlar hazırlayan ve sunan isim oldu. NTV televizyonunda Gece Gündüz isimli sanat kültür programı ile tanınmaktadır.

Gülay Afşar 11 Ocak 1978 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitim yaşamına sanatın ve bilimin başkenti olan İstanbul’da başladı. Liseyi başarı ile bitirdi. Üniversite eğitim hayatına İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde sürdü ve mezun oldu. Daha sonra ekonomi alanında ihtisası yaptı. Aynı zamanlarda tesadüflerle Türk televizyoncu gazeteci ve yazar merhum Mehmet Ali Birand ile tanışması ile yaşamı bir anda değişmeye başlar.

Gülay Afşar televizyonculuk kariyerine 1997 senesinde dönemin “Kanal E” televizyonunda başladı. Bu süreci ardından CNN Türk takip etti. Ardında CNBC-E ve uzun soluklu olarak da NTV televizyonunda çalışmaya başladı. Bu kanallarda çeşitli programlar ve güncel konseptler geliştirdi.

Gülay Afşar NTV
Gülay Afşar eşi ve iki oğlu

Özel yaşamına Murat Afşar ile evlilik yaptı. Bu evliliklerinden Burak ve Alihan adında 2 erek çocukları dünyaya gözlerini açtı.

Bugün İstanbul’da yaşamını ilerleten Gülay Afşar televizyon ekranlarında sanat, kültür, kitap, sinema, dizi, tiyatro, resim, sergi ve fotoğrafçılık alanlarında kısaca sanatın her alanında yeni güncel konularla çalışmalarını sürdürmeye sürdürmektedir.  

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.