Gül Arcan kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
189
Gül Arcan kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Gül Arcan kimdir?, biyografi sitemizde Gül Arcan kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Gül Arcan kimdir? kaç yaşında?, Gül Arcan kimdir? memleketi neresi, Gül Arcan kimdir? evi nerede, Gül Arcan kimdir? nereli, Gül Arcan kimdir? instagram, Gül Arcan kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Gül Arcan kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Gül Arcan
Doğum tarihi: 20 Ekim 1959
Doğum yeri: Ankara
Boy: 1.65 cm
Kilo: 62 kg
Burcu: Terazi
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli (Atilla Arcan ile)
Meslek: Oyuncu Tiyatrocu
İnstagram hesabı için tıklayın

Gül Arcan nereli kaç yaşında?

Gül Arcan kimdir, oğlu kim, yaşı, instagram hesabı, vikipedi bilgileri, nereli, dizileri, boyu, kilosu? Gül Arcan gençliği evlendi mi, eşi, kiminle evli, filmleri, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Gül Arcan yaşamı ve biyografisi

Gül Arcan Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusudur. Türk aktör ve komedyen Atilla Arcan’ın eşidir. 1986 senesinde başlayan Muhteşem Serseri sinema filmi ile oyunculuk kariyerini günümüze kadar taşıdı. Gül Arcan eşi merhum Atilla Arcan ile unutulmaz filmlerde rol aldı.

Gül Arcan kimdir, oğlu kim, yaşı, instagram hesabı, vikipedi bilgileri, nereli, dizileri, boyu, kilosu

Gül Arcan 20 Ekim 1959 senesinde Ankara’da dünyaya gözlerini açtı. Lisyi Ankara’da bitirdiktan sonra aynı yıl Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde üniversite eğitim hayatına başladı. Ankara’da üniversite senelerından bu yana tiyatro sahnelerinde oynamaya başladı. Gül Arcan gençliği, güzelliği ve başarıları ile sahneyi her daim dolduran isim oldu.  Oyunculuk kariyerine tiyatrolarda oynayarak başladı. 1980’li senelerda Atilla Arcan ile tanıştı. 1984 senesinde ise Atilla Arcan ile nikah masasına oturdu. Bu evliliklerinden Çağrı Arcan, Şebnem Sevgi Gürses, Özgür Arcan ve Barış Arcan adında 4 çocukları dünyaya gözlerini açtı. 

Gül Arcan evlendi mi

Sinema ve televizyonculuk oyunculuğu ilk kez 1986 senesinde “Muhteşem Serseri” adlı sinema filmi ile başladı. Bu filmde “Amca’nın Sekreteri” rolünü canlandırdı.  1994 yılına kadar seyrek olarak dizi ve filmlerde oynadı. 2002 senesinde “Gülbeyaz” filmi ile yeniden ekranlara döndü. 2015 senesinde hayat arkadaşı ve yol arkadaşı Atilla Arcan’ı kaybetti.

2007 senesinde “Çok Özel Tim” filminde “Cavidan Bayraktaroğlu” rolüne hayat verdi ve 7 yıl ekranlardan uzak kaldı. 2014 senesinde “İki Dünya Arasında” dizisi ile yeniden ekranlarda yerini aldı. 2017 senesinde  “Adını Sen Koy” dizisinde Şükran ve 2019 senesinde “Yemin” dizisinde “Cavidan” rolü ile seyircisinin karşısına çıktı. Günümüzde dizilerde oynamaya sürdürmektedir.

Gül Arcan dizileri ve filmleri

Gül Arcan hangi dizilerde oynadı? Tüm filmleri aşağıda bulunmaktadır.

  • 2019 Yemin (Cavidan) TV Dizisi
  • 2016 Adını Sen Koy (Şükran) TV Dizisi
  • 2014 İki Dünya Arasında (Teslime Hala) TV Dizisi
  • 2007 Çok Özel Tim (Cavidan Bayraktaroğlu) TV Dizisi
  • 2002 Gülbeyaz  Sinema Filmi
  • 2000 Ona Bakma Bana Bak Sinema Filmi
  • 1994 1001 Surat TV Dizisi
  • 1988 Mikrop Televizyon Filmi
  • 1986 Muhteşem Serseri (Amca’nın Sekreteri)  Sinema Filmi
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.