Göksel Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

15.09.2021
878
Göksel Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

Göksel Kimdir?, biyografi bölümümüzde Göksel Kimdir? başlığı ile karşınızdayız. Göksel Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Göksel Kimdir? – Kaç Yaşındadır? – Memleketi Neresi

(0) (0)
Ad Soyad Göksel Demirpençe
Meslek Sanatçı
Yaşı 49 (1971-11-25)
Boyu 1,62
Kilosu 56 KG
Burcu Yay
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Osman Şahin
Doğum Yeri İstanbul

Göksel Kimdir? Biyografi

Göksel Demirpençe, 25 Kasım 1971 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yüksek öğretim eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde tamamlamıştır.  

Öğrencilik zamanında müzikle yakında zamandan ilgilenmeye başlamış ve 1992 senesinden sonra çok sayıda orkestrada solistlik yapmıştır.  

1995 senesinde Onno Tunç ile tanıştıktan sonra ilk albümü 1997 senesinde ‘Yollar’ ismiyle yayınlanmıştır. Albümün büyük bir çoğunluğu kendi bestelerinden oluşmuştur. Ayrıca kendi şarkılarının dışında söz ve müziği Sezen Aksu ile Onno Tunç’a ait olan iki şarkı mevcuttur. Bunlar ‘Kurşuni Renkler’ ve ‘Yakışıklı’dır. Aynı yıl içinde Sezen Aksu’nun orkestrasında vokalistlik de yapmıştır.  

Albümünün en fazla ses getiren şarkısı ‘Sabır’ olmuştur. İkinci albümünü 2001 senesinde ‘Körebe’ adıyla müzik piyasasına süren sanatçı, bu albümdeki ‘Depresyondayım’ şarkısıyla da bir hayli önemli çıkış yakalamıştır.  

2002 senesinde Alper Erinç ile dünya evine giren Göksel Demirpençe, 2007 senesinde ise boşanmıştır.  

Eşi Alper Erinç’in prodüktörlüğünde Söz Ver, Arka Bahçem ve Ay’da Yürüdüm albümlerini de yayınlayan sanatçı, 2010 senesinde ise ‘Hayat Rüya Gibi’ albümü ile 70’li senelerın şarkılarını tekrar yorumlamış ve büyük beğeni toplamıştır.  

2012 senesinde Ozan Çolakoğlu prodüktörlüğünde ‘Bende Bi’ Aşk Var’ albümüyle büyük ses getiren Göksel, dijital platformda yılın en fazla indirme alan şarkıcı olan ‘Acıyor’ ile de çok sayıda ödüle layık görülmüştür. Bu ödüllerden bir diğeride Altın Kelebek olmuştur.

2015 senesinde ‘Sen Ordan Yoksun’ albümünü dinleyicilerinin beğenisine sunan sanatçı, albüm kitapçığını ise kendi el yazısıyla yazmıştır. Ayrıca albümde bulunan tüm şarkıların söz müziği de Göksel’e aittir. Albümün son şarkısını ise Mabel Matiz ile birlikte kaleme almışlardır.

Yay burcu detaylarına sahip olan Göksel Demirpençe, 1.62 metre uzunlukta ve 56 kilogram ağırlıktadır.  

Göksel Demirpençe’nin bazı albümleri:

2001 – Körebe  

2005 – Arka Bahçem

2009 – Mektubumu Buldun Mu?

2010 – Hayat Rüya Gibi  

2015 – Sen Orda Yoksun  

31 Aralık 2020 Perşembe 16:53
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.