Gökmen Özdenak Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

20.01.2022
453
Gökmen Özdenak Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Gökmen Özdenak Kimdir?, biyografi sitemizde Gökmen Özdenak Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Gökmen Özdenak Kimdir? kaç yaşında?, Gökmen Özdenak Kimdir? memleketi neresi, Gökmen Özdenak Kimdir? evi nerede, Gökmen Özdenak Kimdir? nereli, Gökmen Özdenak Kimdir? instagram, Gökmen Özdenak Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Gökmen Özdenak Kimdir? Biyografi

Gökmen Özdenak Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Eski futbolcu, milli takım oyuncusu, şimdilerde televizyon yorumcusu ve spor yazarı Gökmen Özdenak, 22 Haziran 1947 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Osman ve  annesi Sabiha Özdenak’tır. Gökmen Özdenak’ın babası da profesyonel futbolcudur. Eski millî kalecilerden Yasin Özdenak ise kardeşidir. Bir diğer kardeşi olan Doğan Özdenak’da kaleci olarak futbolculuk yaşamına giriş yapmıştır.

Gökmen Özdenak, 5 erkek ve 1 kız kardeşe sahiptir.

Profesyonel Kariyeri ilk kez 1965 ile 1967 senelerı içinde İstanbulspor ve
1967 ile 1980 seneleri içinde Galatasaray’da geçti. 1967 senesinde Galatasaray’da forma giyerek 13 senede 4 lig şampiyonluğu ve 2 Türkiye Kupası sahibi olan usta bir kadroda oynamıştır. Millî takım kariyeri 1966 senesinde başladı. 1970 ve 1972 ile 1977 senelerında mili takım forması giydi.

Futbol kariyerinden sonra spor yazarlığı ve televizyonda spor yorumları yapmay başladı. Bir dönem 2015 senesinde TVEM ekranlarında Ziya Şengül, Sabri Ugan, Murat Özarı,Adnan Aybaba, Gökmen Özdenak ve Ziya Şengül‘ün yorumlarıyla “Serbest Vuruş” isimli programda yorumcu olarak yer aldı.

Gökmen Özdenak, şimdilerde ise sunuculuğunu Ertem Şener‘in üstüne aldığı “Beyaz Futbol” ve “Derin Futbol” programlarında Sinan Engin, Ahmet Çakar, Abdülkerim Durmaz ile birlikte futbol yorumculuğu yapmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.