Gökhan Türkmen Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

29.10.2021
158
Gökhan Türkmen Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Gökhan Türkmen Kimdir? Biyografisi, bölümünde Gökhan Türkmen Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Gökhan Türkmen Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Gökhan Türkmen Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Gökhan Türkmen

Gökhan Türkmen, 1 Eylül 1983 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. 1997 senesinde gitarla tanıştı. 2000 senesinden bu yana çeşitli mekan ve organizasyonlarda gitar ve sesiyle boy göstermeye başladı. 2003 senesinde Kocaeli Üniversitesi Endüstriyel Yönetim Bölümünden mezun oldu.

Mezuniyetin sonrasında 1 yıl kadar şan dersi alan sanatçı, bir dönem radyolarda ve çeşitli mekânlarda canlı performanslar sergiledi. Sözleri ve müziği Serkan Söylemez’e ait olan “Büyük İnsan” şarkısının Youtube’da 5 milyon kişi aracılığıyla dinlenmesiyle yıldızı parladı.

Gökhan Türkmen, “Büyük İnsan” şarkısından bir yıl sonra “Dön” şarkısını da internetten paylaşımı yaptı ve yine söz müziği Serkan Söylemez’e ait olan “Efkarlıyım” adlı şarkıyla Nokia aracılığıyla tertip edilen bir yarışmaya katıldı. İnternet üzerinde bulunan 3 şarkısıyla da büyük alkış alan sanatçı, Keremcem ve Aykut Gürel’in desteğini de aldı. 2008 senesinde Büyük İnsan adlı albümü İrem Records etiketiyle çıkardı ve albümde bulunan “Yan Sen”, “Büyük İnsan” ve “Dön” adlı şarkılarına klip çekti.


2010 mart ayı ortasında çıkan Biraz Ayrılık adlı albümüyle büyük bir başarı sağlayan Türkmen, radyolarda ve müzik kanallarında en fazla çalınan, yılın en fazla ödül alan sanatçılarından oldu. Bu albümünde bulunan “Rüya”, “Biraz Ayrılık”, “Ayıp Ettin” ve bi hayli ses getiren “Bir Öykü” adlı şarkısına klip çekti. 2011 senesinde Aydın Ketenağ yönetmenliğinde çekilen “Ayıp Ettin” klibinde sanatçıya Nora Tokhosepyan eşlik ederken, yine aynı yönetmenin çektiği “Bir Öykü” klibinde Engin Hepileri ve Deniz Sipahi eşlik etti.

Gökhan Türkmen son kez 1 Haziran 2012’de paylaşımı yaptığı Ara adlı EP’sinde bulunan “Bitmesin” adlı şarkıya klip çekti. Ali Demirel aracılığıyla Bolu Abant Yedi Göller’de çekilen klipte Best Model Türkiye birincisi Tuğba Melis Türk ‘de rol aldı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.