Gökhan Özen Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

16.09.2021
244
Gökhan Özen Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Gökhan Özen Kimdir?, biyografi bölümümüzde Gökhan Özen Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Gökhan Özen Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Gökhan Özen Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(1) (0)
Ad Soyad Gökhan Özen
Meslek Sanatçı
Yaşı 41 (1979-11-29)
Boyu 1,74
Kilosu 76 KG
Burcu Yay
Göz Rengi Ela
Eğitim Lise
Eşi Yok
Sevgilisi Rachel Howell
Doğum Yeri Ankara

Gökhan Özen Kimdir? Biyografi

Gökhan Özen, 29 Kasım 1979 tarihinde Tülay ve Osman çiftinin çocukları olarak başkent Ankara’da dünyaya gelmiştir. Tam adı Ahmet Gökhan Özen’dir. Kökeni Trabzon Beşikdüzü’ne dayanmaktadır. Henüz 6 yaşında iken Ankara Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu sınavlarına girmiş ve büyük bir başarıya imza atmıştır. Ve müzik eğitim hayatına de burada çok sesli koro ile başlamıştır.  

Tüm dünya çapında klasik olarak kabul gören fazla sayıda opera eserini 3 yıl boyunca çeşitli korolar ile birlikte sahnede sergileyen Özen, 1991 senesinde TRT Ankara Radyosu TSM Çocuk Korosu sınavlarına girmiş ve birinci olmuştur. Burada 7 yıl boyunca TRT Ankara Radyosu’nun hocalarından Türk müziği üzerine eğitim almıştır.  

Şan, solfej ve nazariyat üzerine dersler alan Gökhan Özen, buradaki koro ile Türkiye’yi Fransa ve Rusya’nın bunun yanında farklı ülkelerde tertip edilen fazla sayıda festivalde temsil etmiştir.  

İlköğretim ve orta öğretim eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamlayan Gökhan Özen, 17 yaşında üniversite sınavını kazanması üzerine İstanbul’a gitme kararı almıştır. İlk albümünü ‘Özelsin’ adıyla 2000 senesinde çıkaran şarkıcı, kısa bir sürede rekor kıran satış sayılarına da ulaşmıştır.  

Daha sonra 2001 senesinde ‘Duman Gözlüm’ adlı albümü ile büyük bir ün edinmiştir. 3’üncü albümü ‘Civciv’ çalışmasında ise 12 şarkının söz müziğine imzasını atmıştır.  

Hayatında ilk kez İngilizce şarkıyı Londra merkezli ünlü yıldızlara 2005 senesinde seslendiren Özen, Yıldız Masalı, Sevda Çiçeği ve Yalan Dünya gibi televizyon dizileri ile de ekranlara çıkarak, hayran kitlesini genişletmiştir.  

Hem oyunculukta hem de şarkıcılıkta yetenek sahibi olan Özen, çok sayıda hit şarkıveya imza atmıştır.

Çıkartmış olduğu albümlerle çeşitli ödüllere de layık görülen yakışıklı oyuncu, 7 Temmuz 2010 tarihinde de Selen Sevigen ile dünya evine girmiştir. Bu evlilikten Ada Deren ve Derin Su isminde iki de kız çocuğuna sahip olmuşlardır. Lakin evlilikleri 6 yılın sonunda bitmiş ve 2016 senesinin Kasım ayında boşandıklarını resmen duyurmuşlardır.  

Yay burcu detaylarına sahip olan Gökhan Özen, 1.74 metre uzunlukta ve 76 kilogram ağırlıktadır.  

27 Kasım 2020 Cuma 00:29
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.