Gökhan Kırdar Kimdir? Biyografi Sayfası

29.10.2021
418
Gökhan Kırdar Kimdir? Biyografi Sayfası

Gökhan Kırdar Kimdir? Biyografi, bölümünde Gökhan Kırdar Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Gökhan Kırdar Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Gökhan Kırdar Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Gökhan Kırdar Kimdir Biyografi

Gökhan Kırdar, 2 Haziran 1970 senesinde Aydın’da dünyaya geldi. Babası Nevzat bey, İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar mezunu bir resim sanatçısıydı. Annesi Müzeyyen hanım Güzel Sanatlar Lisesi mezunu ve resim öğretmenliği için Aydın’a gelen babasıyla 1958 senesinde evlendiler. Bir ablası ve bir abisi olan Gökhan Kırdar, ailenin en ufak çocuklarıydı.

Küçük yaşlarda gitar ve çeşitli müzik enstrümanları çalarak şarkı söylemeye başlayan Gökhan Kırdar, sanata değer veren bir aileden gelmesinden dolayı ailesi aracılığıyla desteklenerek kendisini geliştirdi. Hayatının büyük zamanını müzik stüdyolarında geçirecek olan sanatçının ilk amatör ses kayıtlarını da babası gerçekleştirmişti.
Müziğin yanında görsel sanatlara da kabiliyeti olan Gökhan Kırdar, ilkokul’da katıldığı resim yarışmalarında ilk ülkeler arası ödüllerini kazandı. İzmir’de üniversite okuyan kardeşlerinin yanına hafta sonları ziyarete giden Gökhan Kırdar, babasının öğretmen maaşının kardeşlerinin okul masraflarını fakat karşılıyor olması sebebiyle çok istediği konservatuar eğitim hayatına ufak yaşlarda başlayamadı ve ilk, orta, lise öğrenimine Aydın’da sürdü.
15 yaşındayken Sevgilim adlı ilk sözlü şarkısını yazan Gökhan Kırdar, 1987 senesinde liseyi bitirdiktan sonra Aydın’dan ayrılarak İzmir’de ailesi ile birlikte yaşamaya başladı. 1988 senesinde ise Yıldız Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni kazanarak İstanbul’da yaşamaya başladı. 1989 senesinde birlikte kaldığı ev dostları ile birlikte Naturel adını verdikleri bir müzik grubu kurarak, kulüplerde şarkı söylemeye başladı. Aynı zamanda mimarlık eğitimini de sürdü.
1990 senesinde müzik grubuna yeni isimlerin katılmasıyla Naturel adı Picture olarak değişti. Etnik, jazz, rock karışımı müzik anlayışlarıyla ülkesindeki bir çok popüler müzik kulübünde sahne almaya başladılar.
1990 senesinde Kuşlar adlı ilk tiyatro müziği eserini besteleyen Gökhan Kırdar, Yıldız Üniversitesi’nden dostlarıyla birlikte kurdukları Üniversite Sanat Tiyatrosu adını verdikleri tiyatro gurubuyla diğer üniversitelerin festivallerinde canlı müzik eşliğinde bir çok oyun sergilediler.
Yerine Sevemem adlı milyonlarca takipçiye sahip olan şarkısını 1990 senesinde yazdı. Aynı yıl bestelediği; Son Bir Kez, Yalnızlığımda, Turkuaz, Dur Gitme ve Resimler isimli şarkıları profesyonel stüdyo ortamında hazırladığı ilk aranjeleri ve ülkenin tanınmış müzik kulüplerinde seslendirdiği ilk eserleri oldular. 1991 senesinde Beyaz Güvercin Müzik Yarışması finalinde o senelerda ülkesindeki tek televizyon kanalı olan TRT’nin canlı yayınında seslendirdiği Karanlığın Gizi isimli şarkısıyla milyonlarca insana sanatını ilk kez duyurmuş oldu.
1993 senesinin sonlarında bestelediği Gece Melek ve Bizim Çocuklar şarkısı bir sinema filminde yayına giren ilk çalışması oldu. 1994 senesinde Kemal Sunal’ın oynadığı, Bay Kamber adlı dizinin müziklerini hazırlamaya başladı.
İlk albümü olan Serseri Mayın 12 Haziran 1994 tarihinde Göksoy Plakçılık aracılığıyla yayınlandı. Albümde bulunan Yerine Sevemem, Gözbebeğim, Nisan ve Fayton gibi şarkıları müzik listelerinde uzun süre ilk sıralarda kalmayı başardı. Bilhassa Yerine Sevemem şarkısı o dönem en fazla tutulan şarkılardan biri oldu. 
İkinci albümü 1995 senesinde aranjörlüğünü de kendisinin üstüne aldığı, Tutunamadım adı ile yayınlandı. Bu albümünde de bulunan; Üstüme Basıp Geçme, Dokun Tenime, Yaşıyoruz ve Hep Aynı Aşk gibi şarkılar çok tutuldu. Dünyada belki de ilk kez gerçekleştirilen yeni bir sentezin etnik, rock, elektronik müzik anlayışının ilk emsallarini ortaya koydu. Birinci albüme oranla sound anlayışı daha farklı olduğu için eserlerinin bilinmesi zorlaşsa da sanatçı böyle davranarak dünya müzik tarihine geçtiğinin farkındaydı.
Müzikte ortaya koyduğu yenilikçi anlayışa oranla ekip dostlarının görsel yapımlarda aynı yaklaşımı göstermemesi sebebiyle sanat anlamında yollarını üzülerek ayırmaya karar verdi. Sanatçı 1995 yılı ortalarında birlikte iki albüm bir araya getirdikları Göksoy Plak şirketiyle anlaşmasını bittirmek üzere girişimlerde bulundu. Çünkü biliyordu ki bir sonraki albümünde daha da deneysel çalışmalara yönelecekti ve bu durum plak şirketi aracılığıyla iyi karşılanmayacaktı.
1995 yılı sonlarında sanatçı 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ ni kazandı ve ailesinin yanına İzmir’ e dönerek müzik bilimi okumaya ve yeni albüm kayıtları için İstanbul’ a gidip gelmeye başladı. Sanatçı 1996 yılı içinde dünya müzik endüstrisi için bile yeni kabul edilebilecek onlarca farklı şarkı besteledi. Bu eserlerinin bazılarını ‘Cennet’ isimli üçüncü solo albümünde topladı fakat yayına sunmak yerine üretmeye devam ederek ‘Trip’ albümünün kayıtlarını bitirdi. Albümü yayına sunabilmek için ülkesinin ilk bağımsız yapılanmalarından olan Loop Müzik şirketini kurarak albümün video yapım ve sevkiyat çalışmaları için Bay Müzik ile işbirliği sağladı.
1997 senesinde sanatçı dördüncü stüdyo albümü olan Trip isimli çalışmasını paylaşımı yaptı. Susma, Kafes, Sürünerek ve Cesaret gibi hit şarkıları içinde barındıran albüm müzik eleştirmenleri aracılığıyla büyük övgüyle karşılandı ve çalışmayı dünya çapında bile halen çok az örneği bulunan trip hop, electronica, tekno rock gibi yeni müzik akımlarının öncülerinden ilan ettiler. Sanatçının yazdığı sözlerdeki bastırılmış insan ruhunun korkuları üzerinden kelimelerine eklediği cesaret manifestosu, psikolojik terapi metotlarınin sanat yoluyla ifade edilişi anlamında bir ilk oldu. Albüm için hazırlanan ilk ve tek video olan Susma adlı şarkısı o dönem içinde ortaya koyduğu görsel yaklaşımıyla vizüel anlamda da öncü oldu.
Trip albümü sanatçıya ülkeler arası arenada bir çok yeni işbirliğinin kurulmasına ve dünya müzik endüstrisinin kapılarının açılmasına imkan sağladı. Her yeni akım albümlerde olduğu gibi insanlar albümü anlamakta zorlansalar ve hatta yanlış anlasalar bile, sanatçının bu çalışması da dünya müzik tarihindeki yerini değeri seneler sonra anlaşılacak biçimde almış oldu. Sanatçı 1998 senesinde ülkesinde ilk kez tertip edilen ülkeler arası İstanbul Techno Festivalinde dünyaca ünlü elektronik müzik artistleriyle aynı sahnede Trip ve Dem i Oz isimli yeni albümünden şarkıları ilk kez paylaşımı yaptığı konser performansını sergiledi.
1999 senesinde sanatçı etnik, rock, trip hop, electronica sentezli beşinci stüdyo albümü olan Dem i Oz isimli çalışmasını bitirdi. Bu Aşk, Erir, Diril, Off ve Ateşle Dans gibi hit şarkıları içinde barındıran albümün ve hazırlanan ilk videosunun Amerika’ da yayına sunulacağı sırada gerçekleşen İkiz Kuleler saldırıları ve ülkesinde yaşanan Marmara depremi sebebiyle yayınlanışı ertelenmek durumunda kaldı. İnsan ruhunun Oz haline gelerek yeryüzüne inişi ve nefsiyle mücadele etmeye başlayıp insan olabilmeyi keşfedişini anlatan felsefesiyle Dem i Oz albümü dünya müzik tarihindeki yerini doksanlı senelerın sonunda almış oldu.
Sanatçı aynı yıl Loop Müzik olarak kurduğu bağımsız müzik şirketini entertainment kategorisine taşıyarak kitap, video ve tasarım yapımlarını da kapsayan Loopus Entertainment’ i yapılandırmaya başladı. 1999 senesinde depremzede çocuklar yararına Hasbro Intertoy ile birlikte hazırlanan Furby 3Doo albüm ve dans projesini Loopus Entertainment etiketiyle paylaşımı yaptı. Bu çalışma konuşabilen bir robot oyuncağın sesleriyle hazırlanan ilk albüm olması özelliğiyle dünya sanat tarihindeki yerini aldı. 1999 Ankara Film Festivali En İyi Kısa Film ödülü alan Namaste adlı filmin müzikleri de sanatçının bu seneler içinde yaptığı çalışmalar içinde yer aldı.
1999 senesinin başlarında sanatçı Pnömotoraks adı verilen tehlikeli bir hastalığa yakayı ele verdi ve tedavi dönemini geçirmek üzere birkaç aylığına İzmir’ de ailesinin yanında kaldı. 1999 yılı içinde tedavi gördüğü süreç boyunca şarkı yazmanın da iyileşmesine yardımcı bulunacağının bilinciyle altıncı stüdyo albümü olan Yağmur, Düştüm Aşka, Dayan Kalbim ve Aşkın Olmasa gibi hit şarkıları içinde barındıran Hayal albümünü bestelemeye başladı. Etnik, rock, trip hop sentezi farklı müzik anlayışıyla ve de şarkı kelimelerindeki insanı hayata bağlayan tek olgunun yine bir insana aşık olabilmek ve geleceği düşlemeye devam etmek olduğunu irdeleyen felsefesiyle Hayal albümü sanatçının müzik kariyerindeki yerini milenyum başlangıcı olan o senelerda almış oldu.
Gördüğü tedavinin sonuç vermesiyle sağlığına yeniden kavuşan sanatçı 2000 yılı yaz aylarında askerliğini tamamlayıp İstanbul’daki evine geri döndü. Sanatçı 2000 senesinin sonlarında ilk enstrümental albümü olan Ethnotronix’i hazırlamaya başladı. Yıllardır paylaşımı yaptığı albümlerle ortaya koyduğu ve müzik eleştirmenleri aracılığıyla bir türlü isim verilemeyen kendine özgü doğu – batı – kuzey – güney sentezi müzik tarzına artık kendisi bir isim vermiş oluyordu. Albüm 2001 senesinin başlarında EMI/Müzikotek lisansıyla onlarca farklı ülkede de yayımlandı. Müziklerini hazırladığı ‘Tekfur Sarayı ve İstanbul’ belgeseli 2002 ‘İstanbul Belgesel Film Festivali İzleyici Özel Ödülü’ nü kazandı.
2002 yılı içinde sanatçı ikinci enstrümental albümü olan Keyf albümünü hazırlamaya başladı. Albümdeki eserlerin çoğu Amerikan yapımı Crude filminde yer aldı. Film 2003 senesinde başta IFB Los Angeles Film Festivali En İyi Film Ödülü olmak üzere ülkeler arası bir çok festivalde birincilik ödülü kazandı. Keyf albümü 2003 yılı sonlarında EMI lisansıyla Yunanistan, Polonya ve Lübnan’da da yayınlandı. Albümle aynı adı taşıyan Keyf şarkısı EMI aracılığıyla tüm dünya çapında yayına sunulan karma albümde de yer aldı. 2004 yılı başlarında sanatçı İngiliz Warner-Chappel müzik şirketiyle tek şarkılık yeni bir anlaşma imzaladı. Taqsim isimli single çalışması From Istanbul adıyla hazırlanan albümde yer alarak onlarca ülkede yayımlandı.
2003 senesinde Kurtlar Vadisi dizisinin müziklerini hazırlamaya başlayan Gökhan Kırdar, Kurtlar Vadisi Vol1-Vol2-Vol3 dizi müzikleri albümleri 2004 ve 2009 senelerında yayınlanarak yüksek satış sayılarına ulaştı. Kırkın üzerinde ülke ve tv kanalında yayına giren dizinin müzikleri ile sanatçı ilki 2005 senesinde Beyaz İnci Tv Ödülleri olmak üzere bir çok değişik organizasyonda En İyi Film Müziği ödülünü kazandı.
Gökhan Kırdar, 2006 ve 2008 senelerında yetmişin üzerinde ülkede gösterime giren Kurtlar Vadisi Irak ve Kurtlar Vadisi Gladio sinema filmlerinin de müziklerini hazırlayarak büyük beğeni kazandı. 2006 senesinde Kurtlar Vadisi Irak soundtrack albümü yayına sunuldu. Kurtlar Vadisi Pusu dizisi senelerdır yayına girdiği günün en fazla izlenen tv programı ve en fazla dinlenen müzikleri olmaya sürdürmekte.
2003 senesinde sanatçı Ölümsüz Aşk ve Hayalet isimli tv serilerinin müziklerini hazırlamaya başladı. Bu diziler için gerçekleştirdiği müzik çalışmaları da büyük beğeniyle karşılandı. Sanatçı 2004 senesinde Lüksemburg’ta tertip edilen ve bir çok tasarımcının işlerinin sergilendiği Self Project kapsamı içinde Tüür başlıklı müzik terapi projesiyle tasarımcı olarak yer aldı. Aynı proje Tüür-Yağmur Duası adıyla 2004 senesinde albüm ve video film olarak Lüksemburg’ta ve 2005 senesinde ülkesinde yayınlandı. Tüür projesi M.Ö. 10000’ e kadar dayanan Orta Asya müzik terapi bilgisi ve çalgılarının elektronik ve rock müzikle sentezlendiği ilk çalışma olarak dünya müzik tarihindeki yerini aldı.
2004 senesinin ortalarında Yabancı Damat dizisinin müziklerini hazırlamaya başladı. 2005 yılı ortalarında Yabancı Damat dizisinin müziklerinin olduğu albümünü Loopus yapımcılığında ve Warner sevkiyatıyla Yunanistan, Malta ve Kıbrıs’ ta da yayına sunarak yüksek satış sayılarına ulaştı. Kırkın üzerinde ülke ve tv kanalında yayına giren dizinin müzikleri ile sanatçı ilki 2005 senesinde Beyaz İnci Tv Ödülleri olmak üzere bir çok değişik organizasyonda En İyi Film Müziği ödülünü kazandı. ‘Yabancı Damat’ dizisi dört yıl boyunca yayına girdiği günün en fazla izlenen tv programı ve en fazla dinlenen müzikleri olmayı başardı.
Gökhan Kırdar, 2004 senesinde bunun bunun yanında Haziran Gecesi tv serisinin müziklerini de hazırlamaya başladı. 2005 yılı ortalarında ‘Haziran Gecesi’ dizisinin müziklerinin olduğu albümünü Loopus yapımcılığında ve EMI sevkiyatıyla yayına sunarak yüksek satış sayılarına ulaştı. Otuzun üzerinde ülke ve tv kanalında yayına giren Haziran Gecesi dizisi iki yıl boyunca yayına girdiği günün en fazla izlenen tv programı ve en fazla dinlenen müzikleri olmayı başardı. 2004 senesinde sanatçı bunun bunun yanında Gülizar isimli tv filminin müziklerini de hazırladı. ‘Gülizar’ için hazırladığı müzikler büyük alakayla karşılandı. Sanatçı ödüllü kısa film ‘Bir Küvet Hikayesi’nin müziklerini de 2004 senesinde besteledi.
Gökhan Kırdar, 2005 yılı başlarında Anlat İstanbul sinema filminin müziklerini hazırladı. Filmin müzikleri ile büyük büyük alkış alan sanatçı Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) 38. Türk Sineması Ödülleri En kaliteli Müzik ödülünü kazandı. Aynı yıl içinde Anlat İstanbul filmi 2005 Uluslararası İstanbul Film Festivali Yılın En İyi Türk Filmi’ ödülünü ve 12. Adana Altın Koza Film Festivalinde beş ayrı dalda ödül kazandı. 2005 yılı ortalarında sanatçı Banyo sinema filminin müziklerini hazırladı. Sanatçı aynı yıl Aynalar, Dönme Dolap ve Kanlı Düğün adlı dizilerin de müziklerini hazırladı. 2005 senesinin Ağustos ayında sanatçı doksanlı senelerda İzmir’de tanıştığı eşiyle evlendiler ve iki kız çocukları dünyaya gözlerini açtı.
Sanatçı 2005 senesinin sonlarında film ve dizi müziklerinden bir araya gelen Best Of Jenerik albümünü Cd-Vcd formatında yayınlayarak yeni bir ilke imza attı. İnternetin yaygınlaşması sebebiyle bir araya gelen korsan dinleme alışkanlığı yüzünden Web Albüm adını verdiği tüm dünya için yeni bir dijital yayın formatı geliştirdi ve albümlerini bu yolla yayına sunmaya başladı. İnternet üzerinden canlı Online Konser düşüncesini de dünya çapında ilk kez ortaya koyan ve gerçekleştiren yine o oldu. 2006 yılı ortalarında sanatçı Köprü isimli tv serisinin müziklerini hazırlamaya başladı. Köprü dizisi iki yıl boyunca yayına girdiği günün en fazla izlenen tv programları içinde yer aldı ve sanatçının proje için hazırladığı müzikler büyük beğeniyle takip edildi.
2006 senesinde Discovery Travel Channel America için hazırlanan tv program serisi Not Your Average Travel Guide belgeselinde müziklerine yer verildi. Belgeselin Amerika ve Güney Amerika televizyonlarında gösterimi gerçekleşti. 2006 yılı sonlarında sanatçı Sağır Oda isimli tv serisinin müziklerini hazırlamaya başladı. Sağır Oda dizisi bir yıl boyunca yayına girdiği günün en fazla izlenen tv programları içinde yer aldı ve sanatçının proje için hazırladığı müzikler büyük övgüyle karşılandı. Sanatçı 2006 senesinde ülkesindeki TRT tv kanalında yayına giren Dünyanın Türküsü isimli müzik programının sunuculuğunu ilk kez üstlendi. Dünyadan ve ülkesinden tarzı olan müzisyenleri ağırlayan sanatçı, kendi müzik gurubu ile seslendirdiği canlı müziklerle de büyük beğeni aldı.
2007 senesinden bu yana sanatçı sırasıyla Dede Korkut Hikayeleri ve Pars Narkoterör tv serilerinin, 2008 senesinde Sürgün Hayatlar, Geniş Zamanlar, Kırmızı Işıklar ve Dantel tv serileri ile Alia Boşnak Rapsodi tv filminin müziklerini hazırlayarak milyonlarca tv izleyecisinin hafızalarında şarkılarıyla önemli bir yer edindi. Kabil’in Çocukları adlı kısa filmin müziklerini 2008 senesinde besteledi. 2009 senesinde müzik kariyerindeki ilk Türkçe / İngilizce remix albümü olan Dayan Kalbim çalışmasını Cd-Web formatında ve Loopus yapımcılığında yayına sundu. Ayrıca 2009 senesinde Hesaplaşma ve Ayrılık tv serilerinin müziklerini hazırladı.
Aşkla Düşleyiş adını verdiği projesini de 2009 senesinde yayınlamaya başladı. Kitap, müzik ve video başlıklarından bir araya gelen ve dünya çapında ilk kez gerçekleştirilen bu interaktif sanat projesi yazıldığı anda online paylaşılan deneysel yapısıyla yeni bir dönemin başlangıcına daha öncülük ediyor. Aynı yıl Saklı Kentin Sırdaşı isimli belgeselin ve ödüllü Mevt adlı kısa filmin müziklerini besteledi. 2010 senesinde Alman yapımı Suyun Derinliğinde art film projesinde İtalyan Bella Vista Film şirketiyle ortaklık sağlayarak filmin müziklerini hazırladı. Filmin Almanya ve İtalya başta olmak üzere bir çok ülke ve festivalde gösterimi gerçekleşti.
2010 senesinin sonlarında Lüksemburg‘ ta tertip edilen ve bir çok tasarımcının işlerinin sergilendiği Hammam Project kapsamı içinde Um Te Ka başlıklı müzik terapi projesiyle tasarımcı olarak yer aldı. Um Te Ka projesi su ve müziğin insan ruhu üzerindeki negatif enerjiden arındırma etkisi üzerine kurulu bir çalışma olarak büyük ilgi gördü. 2010 senesinde Adana Altın Koza ve 2011 senesinde Antalya Altın Portakal film festivallerinde ulusal jüride görev aldı. Sanatçı aynı yıl Hicran Sokağı isimli sinema filmi için ‘Ayrılık Neye Yarar’ isimli eseri seslendirdi ve ‘Yıllar Sonra’ tv serisinin müziklerini hazırladı.
2012 senesinde Babalar ve Evlatlar ile Atlılar ve 2013 senesinde da İnadına Yaşamak adlı dizilerin ve İki Denizin Birleştiği Yerde isimli belgeselin müziklerini hazırlayan Gökhan Kırdar, büyük beğeni aldı. Aynı yıl Kayıp adlı dizinin müziklerini de hazırlamaya başladı. Otuzun üzerinde ülke ve tv kanalında yayına giren dizinin müzikleri ile sanatçı büyük övgüyle karşılandı.
2015 senesinde Kara Kutu tv serisinin, 2016 senesinde Zamanın Şahidi isimli belgeselin ve 2017 senesinde da Kervan isimli belgeselin müziklerini hazırlayarak büyük beğeni aldı. Aynı yıl Bir Nefes Yeter isimli filmin müziklerini hazırladı. 2019 senesinde ise Nöbet ve Sefirin Kızı tv serilerinin müziklerini hazırlamaya başladı.
İlk olarak 1999 senesinde yayınlamak istediği fakat ardındandan ertelenen Dem i Oz adlı albümü 2020 yılı Ocak ayın yayınlandı.
Gökhan Kırdar Evlilik
2005 senesinde Aylin Beyazlı Kırdar ile evlenen Gökhan Kırdar’ın 2006 senesinde Nisan Hayal Kırdar adını verdikleri bir kızı oldu.
Albümleri

1994 Serseri Mayın
1995 Tutunamadım
1997 Trip
2002 Ethnotronix
2004 Keyf / Pleasure
2004 Kurtlar Vadisi Vol.1
2004 Kurtlar Vadisi Vol.2
2005 Yağmur
2005 Üstüme Basıp Geçme
2005 Tüür Yağmur Duası
2005 Yerine Sevemem Best Of Jenerik Vol.1
2006 Kurtlar Vadisi Irak
2009 Dayan Kalbim RMX
2009 Kurtlar Vadisi Vol.3
2014 Yas
2020 Dem i Öz

Müziklerini Yaptığı Film ve Diziler

2020 Uyanış: Büyük Selçuklu
2019 Sefirin Kızı
2019 Nöbet
2017 Kurtlar Vadisi Vatan
2015 Kara Kutu
2013 İnadına Yaşamak
2013 Kayıp
2012-2017 Zamanın Şahidi
2011 Yıllar Sonra
2009 Kurtlar Vadisi Gladio
2008 Alia: A Bosniac Rhapsody
2008 Sürgün Hayatlar
2008 Pars: Narkoterör
2007 Kurtlar Vadisi Pusu
2007 Geniş Zamanlar
2006 Köprü
2006 Sağır Oda
2006 Kurtlar Vadisi Irak
2005 Dönme Dolap
2005 Aynalar
2005 Anlat İstanbul
2004 Gülizar
2004 Haziran Gecesi
2004 Yabancı Damat
2003 Ölümsüz Aşk
2003 Hayalet
2003 Fırsat / Crude
2003 Kurtlar Vadisi
2001 Tekfur Sarayı ve İstanbul
1998 Namaste
1994 Bay Kamber
1993 Gece, Melek ve Bizim Çocuklar
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.