Gökhan Abur kimdir, Gökhan Abur kaç yaşında?

07.11.2021
205
Gökhan Abur kimdir, Gökhan Abur kaç yaşında?

Gökhan Abur kimdir, biyografi bölümünde Gökhan Abur biyografi sayfası ile karşınızdayız. Gökhan Abur kaç yaşında?, Gökhan Abur memleketi neresi, Gökhan Abur facebook, Gökhan Abur nereli, Gökhan Abur instagram, Gökhan Abur ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Gökhan Abur kimdir? başlığımızın detayları..

Gökhan Abur Kimdir – Gökhan Abur Biyografi

Ses sanatçısı ve meteoroloji yüksek mühendisi ,Gökhan Abur, 1943 senesinde Afyon‘da doğmuştur. Memur bir ailenin çocuğu olarak Afyon’da dünyaya gözlerini açan Abur’un babası İzmir‘li, annesi ise İstanbul‘ludur.Gökhan Abur, İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji bölümünden mezun olan Abur, uzun yıllar Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Meteoroloji Bölümü’nde görev yaptı.Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Mühendisliği görevinden 2003 senesinde emekli oldu.

Gökhan Abur’un, 1960’lı senelerda müzik yaşamı başladı.  1967 sonlarında başladı. “Altın ses yarışması”nda derece aldı. 1975 senesinde Eurovision şarkı yarışması Türkiye elemelerine katıldı. Toplam 14 tane 45’lik plağı ve “Bir Gün Karşılaşırsak” isimli bir albümü mevcuttur.

1983’ten sonra deniz ve denizcilikle ilgilendi. Sonrasın da uzak yol kaptanlarına eğitim verdi. 2000 senesinde Açık Radyo’da iki yıl süre ile “Açık Deniz” adlı bir de program yaptı. Gökhan Abur, 2000 senesinden sonra, Atlantis Yatçılık’ta “Meteoroloji ve Denizde Hava Tahmini” dersleri verdi.İstanbul Piri Reis Denizcilik Üniversitesinde derslere girmektedir. NTV ekranlarında “Gökhan Hoca ile Hava Durumu”nu sunmuştur.Gökhan Abur, ikisi ikiz toplam 3 çocuğu mevcuttur.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.