Gökçe Dinçer Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

28.10.2021
261
Gökçe Dinçer Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Gökçe Dinçer Kimdir? Biyografisi, bölümünde Gökçe Dinçer Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Gökçe Dinçer Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Gökçe Dinçer Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Gökçe Dinçer

Gökçe Dinçer, 9 Eylül 1979 senesinde dünyaya geldi. İlkokul senelerında piyano ve bateri öğrendi. Üniversite senelerında çeşitli amatör gruplara solistlik yaptı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden sanat yönetimi olarak mezun oldu. 2 yıl boyunca bir reklam şirketinde çalıştıktan sonra yaşamına müzisyen olarak devam etme kararı aldı. Üç bayandan bir araya gelen bir grupta bateri çalmaya başladı. Yaklaşık iki sene kadar çeşitli şehirlerde konserler verdi.

Gökçe Dinçer, 2007’de ilk albümü Böğürtlenli Reçel ve 2009’da Beş Kuruş Yok adlı albümlerini çıkardı. Bu albümlerden “Aradım Seni”,”Vay Be Ben Neymişim”,”5 Kuruş” ve “Anladım Ki” Türkiye çapında hit oldu. Temmuz 2011’de “Tuttu Fırlattı” şarkısı ile Türkiye resmi şarkı listesinde 1 numara oldu ve bunu başaran tek rock şarkısı olmayı başardı. Aynı zamanda YouTube’da en fazla izlenen Türkçe kadın müzik videosu rekorunu kırdı. Ocak 2012’de üçüncü albümü Kaktüs Çiçeği’ni çıkardı. İlk video klibi “Ne Yapardım?” sanatçının en büyük hitlerinden biri halini aldı. En son “Oh Olsun” adlı şarkısını kliplendirdi.


Gökçe,”Tuttu Fırlattı” ile Youtube’da en fazla izlenen Türkçe kadın müzik videosu rekoruna sahiptir. 2012’deki git gide artan başarı grafiği ile Altın Kelebek Ödülleri’nden “En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı” seçildi. Azerbaycan’da tertip edilen The First 2012 ödül merasiminde “Yılın Pop Sanatçısı” ödülünü aldı. Yine 2012’de Pınar Kido’nun reklam yüzü oldu ve reklamın yarışması sanatçının hit şarkısı “Tuttu Fırlattı” üzerine yapıldı.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.