Gazapizm Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

20.01.2022
303
Gazapizm Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Gazapizm Kimdir?, biyografi sitemizde Gazapizm Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Gazapizm Kimdir? kaç yaşında?, Gazapizm Kimdir? memleketi neresi, Gazapizm Kimdir? evi nerede, Gazapizm Kimdir? nereli, Gazapizm Kimdir? instagram, Gazapizm Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Gazapizm Kimdir? Biyografi

Gazapizm Anıl Acar Kimdir? Gazapizm Nereli Kürt mü? Anıl Acar boy kaçtır?

Gazapizm kimdir? Gazapizm kelimeleri kadar Gazapizm ne demek? Sorusu da çok fazla dinleyenleri meraklandırdı. Hatta zamanla o kadar çok sevildi ki, Gazapizm Kürt mü? Gazapizm Anıl Acar boyu kaç? Hangi partili? Sevgilisi? Hangi filmlerin müziklerini yaptı? Nasıl şöhret oldu gibi sorular da en fazla araştırılanler içinde oldu. İşte Gazapizm kimdir? Sorusunun yanıtı kim kimdir bölümümüzde.

Sokak ağzı ile bestelenen şarkıların yaratıcısı Gazapizm youtube üzerinden en fazla dinlenen trendler içinde. Aslını söylemek gerekirse Gazapizm, heyecanı yok şarkısı ve Çukur dizisi ile ön plana çıkan bir isim. Ama öncesi de var.

Gazapizm’in adı Anıl Acar, Hip-hop ve Rap müzik sanatçısı. Doğum tarihi 20 Temmuz 1988. Doğum yeri Elazığ. Esasen memleketi Elazığ’dır. Boyu 182 cm. Burcu Yengeç. Eğitim yaşamının başlangıcı ve çocukluk senelerı memleketinde geçti.

Gazapizm kimdir? Kariyer yolculuğu ve nasıl şöhret oldu?

1997 senesinde 9 yaşındayken ailesi ile birlikte İzmir Göztepe‘ye taşındı. Rap ve sokak müziklerine ilişkin çalışmalarına ilk kez 2003 senesinde başladı. Hatta ilk kayıtları amatör olarak kendi evinde seslendirdi.

2004 senesinde lise saatleri civarında tanıştığı Engin Erel ve Aykut Şahin ile birlikte YMF (Yalı MC’S Family) üçlüsünü oluşturdular.

  • İzmir Balçova’da stüdyo çalışmaları yapmaya başladılar. 2006 senesinde “Az Kaldı” albümünü çıkarttı.
  • 2008 senesinde “Gardiyan” ile “Kan Değil Katran” albümünü online ortamda paylaşımı yaptılar.
  • Daha sonra büyük şehirlerde ve çeşitli Anadolu illerinde konserler vermeye başladılar.
  • Bir dönem Rubato ve Gazapizm “Kalbim Çukurda” isimli şarkıyı birlikte seslendirdiler. Bu aralar “ölüler dirilerden çalacak” ile bi hayli popüler.
  • Gazapizm, rap müziğin önemli isimlerinden olan Fuat Ergin aracılığıyla keşfedildi. Gazapizm 2009 senesinde Fuat Ergin’in KALBUM albümünde bulunan parçası ile müzik kariyerine sürdü.
  • 2012 senesinde İzmir’de Argo müzik şirketini hayata geçirdi.
  • Albümleri içinde: “Bir Gün Her Şey”, “Yeraltı Edebiyatı”, “Major Deprersif” bulunmaktadır.

Anıl Acar hangi dizilerin film müziğini yaptı?

Televizyon dünyasında fenomen olan sanatçı “Çukur” Dizisi ve 2016 senesinde “Sıfır Bir: Bir Zamanlar Adana’da” dizisinde müzikleri yer aldı.

Psikolojik poblemleri nedeni ile klinik majör depresyon hastalığına yakalanmıştır. “Major Deprersif” albümü o dönemlerin ürünüdür.

Gazapizm “Narkoz, Salvo, Rapangels, Zorba, Gardiyan, Fuat Ergin, Sivo, Kadıköy Acil, Talking Gunz, Despo ve Sayedar” isimleri ile aynı çatı altına buluşmuştur.

Gazapizim yani Anıl Acar 15 yıllık sanatçı ve şimdilerde yaşamını İzmir’de sürdürmektedir. Gazapizm konser tarihleri 2018 senesinde sürdürmektedir.

2018 senesinde tertip edilen 45. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde “Yılın Şarkısı”  ödülünü alan Gazapizm Heyecanı Yok şarkısı ile geceye damga vurdu. Gazapizm ödülünü şarkıcı Deniz Seki takdim etti.

Gazapizm Anıl Acar İnstagram

Gazapizm instagram hesabıiçin tıklayın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.