Gaye Aksu Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

26.10.2021
204
Gaye Aksu Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Gaye Aksu Kimdir? Biyografisi, bölümünde Gaye Aksu Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Gaye Aksu Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Gaye Aksu Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Gaye Aksu

Gaye Aksu, 14 Aralık 1985 senesinde Trabzon’da dünyaya geldi. Gaye Aksu, denizci bir ailenin kızıdır. 3 yaşında iken babasının mesleği sebebiyle Ordu’dan İstanbul’a yerleşti. Müziğe çok ufak yaşlarda Fikret Erkaya Klasik Türk Müziği Eğitim Derneği’nde başladı. Burada usul, nota, solfej, nazariyat eğitim hayatına sürdü. Klasik kemençe dersleri aldı. İlk albümü Yaralı Kuş’u 1998 senesinde çıkardı.

Gaye Aksu’nun “İlk Adım” isimli albümünün en son video klibi ise’Frankfurt’tan gelen Alman yönetmen Dennis Fersat aracılığıyla “Gazel” adlı esere çekildi. Çekimleri İstanbul’da Maltepe Musiki Eğitim Derneği’nin salonlarında yapılan Klibin fotoğrafları en son teknoloji olan HDV değerinde çekildi. Klibin montajı özel olarak Taka Media’nın Frankfurt’ta bulunan stüdyolarında yapıldı. Sanatçının fotoğraf çekimleri Koray Kasap aracılığıyla Beykoz’da gerçekleştirildi. Albümün repertuar danışmanı Zara, Gaye Aksu’ya iki tane de beste verdi.


Albümleri

Yaralı Kuş, (1998)
Selam Sana, (2000)
İlk Adım, (2006)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.