Gabriele Sponza kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
343
Gabriele Sponza kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Gabriele Sponza kimdir?, biyografi sitemizde Gabriele Sponza kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Gabriele Sponza kimdir? kaç yaşında?, Gabriele Sponza kimdir? memleketi neresi, Gabriele Sponza kimdir? evi nerede, Gabriele Sponza kimdir? nereli, Gabriele Sponza kimdir? instagram, Gabriele Sponza kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Gabriele Sponza kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Gabriele Sponza
Doğum tarihi: 1 Ocak 1982
Doğum yeri: İzmir
Boy: 1.82 cm
Kilo: 80 kg
Burcu: Oğlak
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Aşçı, Sunucu
İnstagram hesabı için tıklayın

Gabriele Sponza nereli? Kaç yaşında?

Gabriele Sponza kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu? Gabriele Sponza evli mi, eşi, ailesi, sevgilisi kim? Gabriele Sponza Türk mü, dini ne, yemek tarifleri? Lezzet Düşkünleri sunucusu Gabriele Sponza kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Gabriele Sponza yaşamı ve biyografisi

Gabriele Sponza Türk Aşçı ve Sunucudur. Aynı zamanda eğitmen şef ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölüm Başkanıdır. Daha önce 2013 senesinde ekranlara gelen Yemek Aşkına programı ile tanınmaktadır. Mayıs 2020 tarihinde TV8 ekranlarında yayına giren Lezzet Düşkünleri sunucusu olarak ekranlarda yer alması ile yaşamı merak edilmeye başlandı.

Gabriele Sponza evli mi

Gabriele Sponza 1 Ocak 1982 senesinde İzmir’de dünyaya gözlerini açtı. Annesi İngiliz ve adı Mary Ann, babası İtalyan ve adı Enzo Sponza’dır. Gabriele Sponza kardeşi ise Edwina Sponza’dır.  Gabriele Sponza’nın dedesi 1890’lı senelerda da İzmir’e yerleşerek kuyumculuk yapmaya başlar. Gabriele Sponza annesi Mary Ann ve babası Enzo Sponza Türkiye’de doğmuştur. Gabriele Sponza eğitim yaşamına İzmir’de başladı. Liseyi bitirdiktan sonra üniversite eğitim hayatına A.B.D Amerika Birleşik Devletleri Johnson ve Wales Üniversitesi Mutfak Sanatları bölümünde sürdü.

Gabriele Sponza mesleki kariyerine Fransa Tremolat ve Marsilya’da 3 Michelin yıldızlı restoranlarda aşçı olarak çalışarak adım attı. Türkiye’ye döndükten sonra  İstanbul Sait Halim Paşa Yalısı’nda Clement’s Restoran’da şeflik yaptı. The Bosphorus çatısı altında Gaja Restaurant’ta 2 Michelin yıldızlı Şef Dominic Jack ile birlikte görev aldı. Wanda isimli mekanda sunduğu menülerde Fransız Mutfağı ve İtalyan Akdeniz Mutfağından yemekler bulunmaktadır. İstanbul Mutfak Sanatları Akademisi’nde Mutfak ve Restaurant İşletmeciliği Eğitmenliği adı. Ayrıca Gabriele Sponza 2 yıl İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi bölümü ve Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda Eğitmen Şef olarak görev yaptı. Sponza ailesi Türkiye’nin ve dünya jet sosyetesinin en büyük mücevhercilerinden biri olma özelliğini taşır. Gabriele Sponza İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölüm Başkanıdır.

Gabriele Sponza  2011 senesinden bu yana WACS Sertifikası ile ulusal ve uluslar arası tertip edilen gastronomi yarışmalarında Türkiye’yi jüri olarak temsil etmektedir. İki yıl İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü ile Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı bilimler Yükseokulu’nda eğitmen şef olarak görev yapmıştır. Gabriele Sponza bunun bunun yanında

Gabriele Sponza televizyon ekranlarında ilk kez  “Yemek Aşkına” programı ile 2013 senesinde FOX TV ekranlarında yer aldı. Ardından “Yemek Aşkına” programı 2014 senesinde 24Kitchen ekranlarında ve 2017 senesinde Teve2 ekranlarında aynı formatla yayınlanmaya başlandı.  Gabriele Sponza 2020 senesinde Lezzet Düşkünleri yarışması ile TV8 ekranlarında bulunan isim oldu.  Gabriele Sponza Türk dini Katolik’tir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.