Furkan Kızılay Biyografisi

Furkan Kızılay Biyografisi

11 Ocak 2018 0 Yazar: Biyografi

Furkan Kızılay kimdir? Furkan Kızılay biyografisi, Furkan Kızılay sevgilisi veya eşi kimdir? Burcu nedir? Boyu, kilosu kaç, Furkan Kızılay memleketi, Furkan Kızılay kaç yaşında, Göz ve saç rengi nedir ve diğer tüm bilinmeyenler ile detaylı bilgiler sitemizde.. Biyografisi.org sitesi Furkan Kızılay hakkında ki tüm bilgileri açık kaynak yayınlardan derleyerek okunabilir bir metin haline getirerek siz okuyucularımıza sunmaktadır. Furkan Kızılay biyografisinde eksiklik veya hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere katkınızı yapın.

Furkan Kızılay doğum tarihi: 30.Kasım.1990Furkan Kızılay burcu: Yay

Furkan Kızılay mesleği: Dizi Oyuncusu, Şarkıcı

Çocuklar Duymasın adlı TV dizisindeki Emre ( Havuç) karakteri ile tanındı.

Furkan Kızılay, 30 Kasım 1990 tarihinde İstanbul, Şile’de doğmuştur. Fitness öğretmeni ve antrenör olan babasının adı Emin Kızılay, annesinin adı Mine Kızılay’dır. Batur adında küçük bir erkek kardeşi vardır. Kadir Has Üniversitesi Sistem Mühendisliğinden mezun olmuştur. Sporcu olan babası sayesinde sıkı bir bir spor adamı olarak yetiştirilmiştir. İyi bir tenis oyuncusu olan Furkan Kızılay, İstanbul Bakırköyspor’da lisanslı tenisçi olmuştur. Furkan Kızılay, aynı zamanda çok iyi bir kayakçı ve mükemmel bir yüzücüdür.

Sinema filmleri ve TV dizilerinin yanı sıra reklamlarda da oynadı. Bir dönem Turkcell reklamlarında Ragga Oktay ile de oynadı. Şarkıcılık da yapan Furkan Kızılay, 2009 yılında ilk albümü “Aşksın Sen”i çıkarmıştır.

2002 – 2004 yılları arasında yılında Birol Güven’in dizisi “Çocuklar Duymasın” adlı dizide Pınar Altuğ, Tamer Karadağlı, Ayşecan Tatari, Furkan Kızılay, Zeyno Günenç, Özgür Ozan, Volkan Severcan, Ferdi Akarnur, Nejat Birecik, Vatan Şaşmaz, Altan Günbay, Demet Tuncer, Fatma Karanfil ile birlikte rol almıştır.

2007 yılında Star TV’de yayınlanan, Jüri üyeleri; Avrasya Sirki kurucusu Servet Yalçın, Yönetmen Ezel Akay, Pakize Suda, Neco ve Levent Kırca ve sunuculuğunu Süheyl Uygur’un üstlendiği yarışma programı “Ünlüler sirki”nde Furkan Kızılay (Havuç), sunucu Jess Molho, Cengiz Küçükayvaz, şarkıcı Tarık Mengüç, manken ve sunucu Buket Saygı, oyuncu Arzu Yanardağ, manken Noella, dansçı Zümre, şarkıcı Seda Üren ve manken Tuğba Özay ile yarıştı. Furkan Kızılay’ın birinci olduğu yarışmada Jess Molho ikinci olmuştur.

Albümleri:
2009 – Aşksın Sen
2010 – Her şey Senle
2011 – Karamel Kokun
2014 – Ecem
2014 – Vura Vura

Filmleri ve Dizileri :
2010 – 2013 – Çocuklar Duymasın (Havuç) (TV Dizisi)
2010 – Gecekondu (Kendisi) (Tv Programı)
2006 – Emret Komutanım: Şah Mat (Karpov’a Yardım Eden Çocuk) (Sinema Filmi)
2004 – Çocuklar Ne Olacak (Havuç Emre) (TV Dizisi)
2002 – 2004 – Çocuklar Duymasın (Havuç Emre) (TV Dizisi)
2002 – Reyting Hamdi (Furkan) (TV Dizisi)
2001 – Hayalköy (TV Dizisi)
1999 – Kıvılcım (TV Dizisi)
1999 – 5 Maymun Çetesi (TV Dizisi)
1999 – Ayrılsak da beraberiz (TV Dizisi)

Furkan Kızılay

evden eve nakliyat istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat nakliyat firmaları nakliye evden eve nakliyat