Funda Mentaloğlu kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
268
Funda Mentaloğlu kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Funda Mentaloğlu kimdir?, biyografi sitemizde Funda Mentaloğlu kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Funda Mentaloğlu kimdir? kaç yaşında?, Funda Mentaloğlu kimdir? memleketi neresi, Funda Mentaloğlu kimdir? evi nerede, Funda Mentaloğlu kimdir? nereli, Funda Mentaloğlu kimdir? instagram, Funda Mentaloğlu kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Funda Mentaloğlu kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Funda Mentaloğlu
Doğum tarihi: 1979
Doğum yeri:  İstanbul
Boyu: 1.66 cm
Kilo: 50 kg
Burcu:  Bilinmiyor
Eğitim durumu: Üniversite
Medeni hali: Bekar
Meslek: Ressam, Yazar, Model
Twitter hesabı için tıklayın.

Funda Mentaloğlu kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Funda Mentaloğlu kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu kilosu ve burcu, sevgilisi, evli mi, kitapları, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Funda Mentaloğlu yaşamı ve biyografisi

Funda Mentaloğlu Türk Roman ve Edebiyat yazarı bunun yanı sıra ressamdır. Türk Edebiyatında aşkları konu eden kitapları ile tanındı. Tarihi romanlarda kaleme alan yazarın asıl adı Zehra Serap Azba’dır. Bir dönem modellik de yapan yazar Elizabeth Bozkurt adı ile moda camiada tanınmaktadır.

Funda Mentaloğlu 1979 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Esasen Sırp Kökenli’dir. Öğrenimine İstanbul’da başladı. Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitim hayatına Ankara Gazi Üniversitesi İşletme bölümünde sürdü. Lakin çeşitli nedenlerle eğitim hayatına ara verdi ve modellik yapmaya başladı. Modellik yaptığı senelerda deneme yazıları yazmaya başladı. Modellik yaparken gerçek adı yerine Elizabeth Bozkurt adını kullandı.

İlk kitabı olan “Nazifa” 2011 senesinde tarihi roman olarak yayımladı. 2014 senesinde “S*ktirgitli Aşklar” ve aynı yıl içinde “Üç Buçuk Atan Aşklar” 2015 senesinde “Amk Aşklar” ve 2018 senesinde da “Küfürsüz Aşklar” kitaplarını kaleme aldı. Kitaplarında kadınların yaşadığı sıkıntılara dikkat çeken yazar günlük konuşma dili ile yeni akım Türk romanlarına yeni bir bakış açısı getirmeyi başarmıştır. Aynı zamanda senaryo çalışmaları da yaptı.

Funda Mentaloğlu kitapları ile büyük bir hedef kitlesine sahip oldu. 2015 senesinde hem “ListeList.com” hem de “Mesut Yar ile Burda Laf Çok” programının konuğu olmuştur. Başarılı yazar yeni kitapları üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

Funda Mentaloğlu kitapları

Funda Mentaloğlu kaleme aldığı kitaplar aşağıda güncel olarak bulunmaktadır.

  • 2017 Küfürsüz Aşklar
  • 2015 Amk Aşklar
  • 2014 Üç Buçuk Atan Aşklar
  • 2014 S*ktirgitli Aşklar
  • 2011 Nazifa – Tarihi Roman

Funda Mentaloğlu fotoğrafları

Funda Mentaloğlu evli mi
Funda Mentaloğlu saçları
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.